BIP

  • Komunikat w sprawie zakupu i dostawy pomocy oraz narzędzi dydaktycznych dla potrzeb realizacji programu "Laboratoria Przyszłości" dla Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie.

  • Konkurs - "Narysuj Rotmistrza" rozstrzygnięty.

    W sobotę 4 grudnia odbyła się w Gryfinie uroczystość odsłonięcia muralu poświęconego Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Wcześniej jednak uczniowie naszej szkoły mogli poznać bliżej postać tego niezwykłego człowieka. Pan Jakub Sieradzki - pracownik Biblioteki Publicznej w Gryfinie był  naszym gościem i podczas spotkania  z nim mogliśmy wysłuchać interesujących opowieści o wielkim Polaku i patriocie.     

    W czasie uroczystości w Gryfińskim Domu Kultury rozstrzygnięty został Konkurs plastyczny pt. "Narysuj Rotmistrza", którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Gryfinie. Trzy uczennice naszej szkoły wykonały prace plastyczne,  które przekazaliśmy organizatorowi .

    Komisja Konkursowa przyznała nagrody w dwóch grupach wiekowych: klas 4 - 5 oraz 6 - 8.

    Z radością przyjęliśmy wiadomość  o nagrodzeniu prac naszych uczennic:

    • II miejsce - Małgosia Sztangret z klasy 7,
    • II miejsce -  Amelia Słobodzińska z klasy 5,
    • III miejsce - Lidia Kanclerowicz z klasy 5.

    To wielka radość dla nagrodzonych uczennic i dla wszystkich pracowników szkoły. Cieszymy się z każdego sukcesu naszych uczniów.

    Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju talentów plastycznych.

    Irena Bis, Paulina Dałkowska

  • KOMUNIKAT - E-DZIENNIK

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

    Przypominamy, że korzystanie z dziennika elektronicznego LIBRUS w Szkole Podstawowej w Radziszewie odbywa się całkowicie BEZPŁATNIE.

    Wszelkie koszty związane z obsługą e-dziennika ponosi WYŁĄCZNIE Szkoła

    Do tego celu NIE NALEŻY KORZYSTAĆ Z PŁATNYCH APLIKACJI instalowanych w telefonie lub komputerze, a jedynie logować się na stronie internetowej: https://portal.librus.pl/szkola oraz wpisać hasło i login podane przez wychowawców poszczególnych klas.

    Za wszelkie prywatne próby instalowania płatnych aplikacji w telefonie Szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności. 

  • „Granty PPGR” Weryfikacja złożonych oświadczeń.

    W związku z dodatkowymi wymaganiami w konkursie oraz koniecznością doprecyzowania niezbędnych informacji umożliwiających przeprowadzenie oceny formalno-merytorycznej informujemy, że wszystkie osoby, które złożyły oświadczenia do programu Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” zobligowane są do dostarczenia skanów lub kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem dokumentów wystawionych przez instytucje organów publicznych potwierdzających:   

    1.  Pracę krewnych w PGR wskazanych w oświadczeniach (np.: świadectwa pracy, umowy o pracę, zaświadczenia z KOWR, zaświadczenia z ZUS, legitymacje z pieczątkami PGR, akt notarialny odkupienia mieszkania po  PPGR przez pracownika PPGR, stary dowód).   

    2. Potwierdzenie pokrewieństwa w linii prostej (np.: akty urodzenia, małżeństwa, zgonu).Dokumenty będą przyjmowane w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych przy ul. Parkowej 3, wejście do banku PKO S.A., 2 piętro lub drogą elektroniczną przesłane e-mailem na adres edukacja@gryfino.pl do dnia  3 grudnia 2021 r. do godz. 15.30.

    OGLOSZENIE_25.11.2021r..pdf

  • Święto Pluszowego Misia.

    25 listopada wszystkie PLUSZOWE MISIE miały swoje święto. Z tej okazji klasa druga przygotowała misiową fotobudkę, z której mogły korzystać wszystkie chętne dzieci. Było wiele śmiechu i radości. Po południu klasy 1, 2 i 3 ze swoimi paniami uczestniczyły w zajęciach plastycznych i bawiły się przy misiowe muzyce. Poznały też historię powstania pluszaka. 

  • Z HEJTEM MOŻNA WYGRAĆ!

    Z HEJTEM MOŻNA WYGRAĆ!

    W dniu 19.11.2021 r. w ramach kończącego się Tygodnia Biblioterapii, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Czytanie zbliża. Biblioterapia w izolacji społecznej, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne – Z hejtem można wygrać: o sposobach reagowania na hejt i mowę nienawiści. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas: VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, czym są hejt i mowa nienawiści i jakie mogą być ich konsekwencje oraz zapoznanie ze sposobami radzenia sobie z hejtem, instytucjami pomocowymi, do których można się zwrócić w przypadku zagrożenia. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach za pomocą dyskusji, burzy mózgów, prezentacji multimedialnej czy pracy z tekstem  - „Oro” (fragmenty) Dany Łukasińskiej. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książek i mini powieści tzw. „zachętki”.

    Tekst: Mariusz Kiełtyka

  • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

    Drodzy Uczniowie klas IV-VIII zachęcamy Was do wzięcia udziału w  Ogólnopolskich Konkursach Literacko -Plastycznych na  ,,Najpiękniejsze świąteczne wspomnienia" oraz „Bombkę bożonarodzeniową”. 

    Poniżej przedstawiamy regulaminy konkursów. W najbliższych dniach  na stronie szkoły przedstawimy kolejne, w których  będziecie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów, jeżeli tylko wyrazicie chęć udziału.

    Swiateczne_konkursy.pdf

    Paczka_dla_zwierzaczka.pdf

  • Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości oczyma dzieci - Witold Pilecki – wszystko dla Polski.

    Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości oczyma dzieci - Witold Pilecki – wszystko dla Polski.

    11 listopada wszyscy obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Niepodległości. Ale tej niepodległości nigdy byśmy nie zaznali, gdyby nie odwaga oraz poświęcenie ludzi gotowych oddać swoje życie za wolność naszego narodu. Na pewno jedną z takich osób w historii Polski jest Witold Pilecki, którego sylwetkę w środę 10 listopada przybliżył uczniom naszej szkoły pan Jakub Sieradzki – historyk i pracownik Biblioteki Publicznej w Gryfinie.

    Witold Pilecki urodzony 13 maja 1901 roku w Ołońcu pochodził z rodziny szlacheckiej o tradycjach niepodległościowych. Młody Witold wychowywał się w Wilnie. Tam jako uczeń gimnazjum związał się z ruchem harcerskim i pod koniec I wojny światowej wstąpił do oddziałów samoobrony, które na przełomie lat 1918 i 1919 przejęły władzę w mieście, a następnie broniły go przed Rosjanami. W sierpniu 1939 r. Pilecki otrzymał powołanie do wojska. Witold Pilecki przedostał się do Warszawy, by podjąć działalność konspiracyjną. W okupowanej stolicy współtworzył Tajną Armię Polską (TAP). Jako jej żołnierz powziął plan zdobycia materiałów wywiadowczych z tworzonych przez hitlerowców obozów koncentracyjnych.

    Aby dostać się do obozu, Pilecki specjalnie dał złapać się Niemcom w łapance. Podając się za Tomasza Serafińskiego - ukrywającego się żołnierza polskiego - został wywieziony do obozu Auschwitz. Mimo nieludzkich warunków, chorób, Pilecki zbierał i przekazywał materiały wywiadowcze przez wypuszczanych na wolność więźniów. To on przygotował pierwszą tajną notę na temat ludobójstwa w Auschwitz. Rotmistrz Pilecki zdołał uciec z obozu w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 roku.

    Brytyjski historyk, profesor Michael Foot, nazwał Witolda Pileckiego jednym z sześciu najodważniejszych ludzi na świecie walczących w II wojnie światowej. 8 maja 1947 roku rotmistrz Pilecki został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa. 25 maja 1948 roku na oskarżonym przez komunistyczną prokuraturę o szpiegostwo na rzecz Rządu Emigracyjnego i zachodnich mocarstw Witoldzie Pileckim wykonano wyrok śmierci, zginął przez strzał w tył głowy. Do dzisiaj nie wiadomo, gdzie spoczywa jego ciało.

    4 grudnia 2021 roku w Gryfinie zostanie odsłonięty mural upamiętniający tego Niezłomnego Polaka.

    Ucz. kl. 8: Artur Maziarz 
     

  • Szkolne obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    W przeddzień 11 listopada - Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole od rana słychać było brzmienie patriotycznych pieśni: "Legiony", " Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie", "Piechota", itd. Uczniowie w czasie przerw mogli słuchać i wspólnie śpiewać te piękne pieśni.

    103 Urodziny Polski - uczciliśmy uroczystym apelem, który przygotowali uczniowie klasy 8 pod kierunkiem nauczycielki historii Ireny Bis. W czasie uroczystości usłyszeliśmy rys historyczny i poznaliśmy drogę Polski do wolności. Recytowane przez uczniów wiersze i śpiewane pieśni wzruszały treścią i budziły refleksję.

    Na zakończenie w postawie na baczność wysłuchaliśmy i wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń "Żeby Polska była Polską". Burza oklasków i słowa uznania były najlepszą nagrodą za naszą pracę. Pani dyrektor przypomniała o gestach patriotyzmu, który każdy z nas może Polsce podarować - wywieszeniu w tym dniu flagi na naszych domach i balkonach, rodzinnym świętowaniu w czasie uroczystości organizowanych w Gryfinie.

    To ważny dzień - Święto Niepodległości - jest radosnym świętem wolności wszystkich Polaków.

    I.Bis

  • Duszek Dance

    W czwartek 4 listopada odbyła się w szkole impreza kostiumowa DUSZEK  DANCE - dla klas 6-8. Dyskotekę zorganizowały uczennice z klasy 8 i 7 (Marcelina Mysiak, Magdalena Lewandowska, Martyna Gęślowska i Małgorzata Sztangret).

    Organizatorki zadbały o klimatyczny wystrój oraz pyszne „co nieco”. Oprawą muzyczną zajęli się chłopcy z 8 klasy. Całości dopełniły świetne dekoracje wykonane przez dzieci z klasy 1.

    Każdy świetnie się bawił! Na zakończenie imprezy wszystkie klasy zatańczyły taniec „belgijka”.

                                                              Ucz. kl.8 -  Magdalena Lewandowska i Marcelina Mysiak

  • Wojewódzki konkurs plastyczny - wyniki.

    Uczennica naszej szkoły Zuzanna Wawrzyńczyk z klasy I została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Ekologia na Pomorzu Zachodnim” pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Marszałka Zachodniopomorskiego. Wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju.

    Gratulujemy!

    UM

  • Relacja z integracyjnej wycieczki turystyczno-krajoznawczej do Wolina i Międzyzdrojów 2021

    W dniu 28.10.2021 r. uczniowie klas VII i V brali udział w integracyjnej wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Wolina i Międzyzdrojów. Pierwszym punktem zwiedzania był Skansen Słowian i Wikingów. Przekraczając bramy Skansenu można zauważyć wielkie chaty, które zostały wiernie zrekonstruowane. Historyczna osada przeniosła nas w czasie, można zobaczyć jak dawniej wyglądały zabudowania mieszkalne i  rzemieślnicze z okresu wczesnego średniowiecza - od IX do XI wieku. Wycieczka obejmowała także zwiedzanie wnętrz gdzie znajdują się repliki przedmiotów codziennego użytku oraz mebli. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć. Na miejscu mogliśmy wziąć udział w grze terenowej podczas której każdy zapoznał się z wczesnośredniowiecznymi wierzeniami słowiańskimi oraz skandynawskimi. Uczniowie zagrali w podchody, a ich celem było zebranie przez każdą z drużyn 6 run od mitycznych bogów, którzy ukryli się pod postacią rzemieślników poruszających się po skansenie. Po odszukaniu bogów, dzieci miały zadanie odgadnąć ich imiona i wykonać u nich zadania z zakresu dawnych rzemiosł lub sprawnościowe. Zdobyte w ten sposób runy utworzyły odpowiedź – nazwę legendarnego miasta, którego mieszkańców trzeba uratować przed zagładą. Skansen wiernie oddaje charakter osady Wikingów i robi wrażenie dużymi, drewnianymi konstrukcjami i chatami. W tym miejscu można poczuć się jakby kalendarz cofnął się o setki lat wstecz.

    W Międzyzdrojach uczniowie zwiedzali Oceanarium, w którym mogli podziwiać piękne ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych.
    Bez wątpienia jedną z atrakcji był 16 metrowy pół tunel wypełniony niesamowitymi rybami. Dzieci odwiedziły także salę edukacyjną oraz multimedialną, wystawę rekinów w skali 1:1, gdzie poprzez zabawę mogły się uczyć.

    W przerwie obiadowej udaliśmy się do klimatycznej włoskiej pizzerii, aby nabrać sił do dalszego zwiedzania. Tego dnia panowały idealne warunki pogodowe. Uczniowie z radością przywitali się z morzem podczas spaceru na plaży. Spacer Aleją Gwiazd, a chwila odpoczynku na interaktywnym placu zabaw była doskonałą okazją do zabaw inegracyjnych. 

    Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Figur Woskowych oraz Planetarium, w którym uczniowie mogli zajrzeć głęboko w przestrzeń okiem Kosmicznego Teleskopu Hubble'a i udać się w podróż przez miliardy lat wstecz, by być świadkiem narodzin Wszechświata. W trakcie tej zapierającej dech w piersiach podróży dzieci były świadkiem formowania się galaktyk i odwiedziły jedne z najpiękniejszych mgławic, jakie dotychczas odkryto. W miarę podróży zgłębiali obszar naszej galaktyki - Drogi Mlecznej, aż w końcu powrócili  na Ziemię spoglądając po drodze na nasz Układ Słoneczny. Ta cudowna i zapierająca dech w piersiach podróż przez formujące się galaktyki doprowadziła nas z powrotem do Układu Słonecznego i Błękitnej Planety. 

    W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami. Piękne wspomnienia zostaną na długo w naszej pamięci. 

    Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii - Link poniżej:

    Galeria - Wycieczka Wolin-Międzyzdroje 2021

    MJ

  • Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”

    Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym  – „Granty PPGR”

    Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomiło program wsparcia dla dzieci z rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Gmina Gryfino zamierza aplikować do przedmiotowego programu w zakresie zakupu sprzętu komputerowego, po uprzednim zebraniu zgłoszeń rodzin chętnych do uczestnictwa w projekcie (zgłoszenie w formie oświadczenia).
    Warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie jest złożenie przez opiekuna prawnego dziecka lub ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność, stosownego oświadczenia (wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych), które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku w ramach projektu „Granty PPGR” przez Gminę. 
     W przypadku wystąpienia ograniczonych środków pieniężnych na projekt, Gmina Gryfino zastrzega sobie prawo do rozdysponowania zakupionego sprzętu komputerowego wg kolejności składanych oświadczeń.
     Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy: 
    a) są mieszkańcami Gminy Gryfino;
    b) są członkiem rodziny krewnego (krewny w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny), który pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR; 
    c) nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia, w roku 2020 i 2021, sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy. 
     
    Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr 

    Miejsce składania oświadczeń: 
    • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie – Biuro Obsługi Interesanta, w godzinach:
    - poniedziałek w godz. 8.00 do 16.00
    - od wtorku do piątku  w godz. od 7.30. do 15.30.
     Termin składania oświadczeń: do dnia 26 października 2021 r. (decyduje data wpływu do urzędu).

    Szczegółowe założenia przyznania dofinansowania mogą ulec zmianie ze względu na trwający proces zmian w dokumentacji konkursowej.

    Nadmieniamy, iż zakup sprzętu komputerowego odbędzie się wyłącznie po zakwalifikowaniu się Gminy Gryfino do uczestnictwa w programie.

    OGLOSZENIE.pdf

  • Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie pierwszej klasy 2021 r.

    14 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców.

    Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Do zadań, które mieli wykonać należały między innymi: recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, wiedza na temat ojczyzny, ruchu drogowego oraz poznanych wiadomości.

    Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała pasowania na ucznia oraz przypięła logo naszej szkoły. Dzieci otrzymały również legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i słodkości. Po uroczystości rodzice zorganizowali dla swoich pociech „Słodkie przyjęcie”.

    Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • Z sercem dla Neli - PODZIĘKOWANIE.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły za przekazany dar serca jakim jest wsparcie i pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie Pani Neli.

    Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

    Bożena Felicka, Jolanta Romanowicz

  • ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ.

    Nasza szkoła w 2017 r. przystąpiła do akcji zorganizowanej przez Kurię Metropolitalną w Szczecinie - "Adopcja na odległość". Podjęliśmy wyzwanie! Mamy pod opieką Antonellę - dziewczynkę z Kipsing w Kenii. Corocznie wspieramy Ją przesyłając kwotę 400 zł. na książki, przybory szkolne, odzież. 

    Dzięki naszej pomocy dziwczynka może kontynuować naukę w kolejnych latach. Każdego roku, w listopadzie przesyłamy w/w kwotę pieniędzy.

  • Relacja z Pikniku Innowatorów na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach projektu "Młody E-Lider".

    Relacja z Pikniku Innowatorów na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach projektu "Młody E-Lider".

    W dniu 16.09.2021 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w PIKNIKU INNOWATORÓW na Uniwersytecie Szczecińskim. Piknik Innowatorów był realizowany w ramach projektu "Młody E-Lider" i obejmował interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży o tematyce łączącej zagadnienia ekonomiczne, zarządcze, chemiczne i OZE. 

    Piknik został zorganizowany dla uczniów w wieku 12-16 lat w podziale na grupę młodszą (12-13 lat) i starszą (min. 14 lat).

    Każda grupa podczas pikniku pracowała na 5 przydzielonych stanowiskach warsztatowych. 

    Stanowisko 1:
    Pokaz naukowy z wykorzystaniem ciekłego azotu i odczynników chemicznych. 
    •celem pokazu było przeprowadzenie widowiskowych eksperymentów chemicznych i fizycznych nawiązujących do tematyki OZE. 

    Stanowisko 2:
    Energia produkowana siłą mięśni, na stanowisku znajdowały się się min. następujące eksponaty: 
    •model prądnicy prądu stałego, jej uruchomienie skutkowało zaświeceniem żarówki/diody,
    •rowery do wytwarzania energii elektrycznej, kręcenie pedałami, powodowało np. uruchomienie urządzenia, zapalanie się świateł,
    •stanowisko do konkursu dla min. 2 osób, kto wytworzy więcej energii elektrycznej, np. w formie przesuwającego się samochodzika,
    •zadanie warsztatowe: wycena korzyści ekonomicznych z wprowadzenia OZE.

    Stanowisko 3:
    Alternatywne źródła energii na stanowisku znajdowały się się min. następujące eksponaty: 
    •model wykorzystania energii słonecznej,
    •model wykorzystania energii wiatrowej,
    •model wykorzystania energii z wody,
    •stanowisko do konkursu badającego poziom wiedzy z OZE w formie komputerowego testu, odpowiedzi udzielane w ciekawej formie – dotykanie owoców zamiast klawiatury komputera.
    •zadanie warsztatowe: uproszczony rachunek ekonomiczny opłacalności inwestycji w każdym z modeli OZE.

    Stanowisko 4:
    Widowiskowa energia elektryczna, na stanowisku znajdowały się się min. następujące eksponaty: 
    •generator van der Graffa,
    •maszyna elektrostatyczna,
    •pokaz skutków działania napięcia 230V,
    •kula plazmowa,
    •zadanie warsztatowe: uproszczony rachunek ekonomiczny wykorzystania prądu w domu.

    Stanowiska warsztatowe 5-9: 
    •produkcja mydła 
    •produkcja kremu do twarzy 
    •produkcja dwutlenku węgla do domowej oranżady
    •produkcja pasty do zębów
    •produkcja domowych farb
    •kompas na wodzie
    •domowa oczyszczalnia ścieków a filtr do wody
    •budowa kaloryfera
    •bateria fit (z wykorzystaniem owoców/warzyw)

    Na zakończenie nasi młodzi "studenci" mogli sprawdzić swoją zdobytą wiedzę w teście z nagrodami dla uczestników.


    Pragniemy serdecznie podziękować Organizatorom, którzy zadbali nie tylko o transport, ale także o super poczęstunek w trakcie warsztatów - podczas przerwy obiadowej, a także na zakończenie naszego pobytu.
     
    ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII: 

     

     

  • Szczepienia uczniów od 12. roku życia.

     Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

    Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem szczepienia uczniów w szkołach, pierwszy tydzień września zostanie poświęcony na działania informacyjne (tzw. tydzień informacyjny).

    Zachęcamy do zapoznania się z pakietami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz do śledzenia strony internetowej: https://www.gov.pl/ , szczególnie zakładki "Bezpieczny powrót do szkoły", w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 - https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly

    Osoby zainteresowane zorganizowaniem szczepienia przy Szkole Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie proszone są o kontakt z wychowawcą klasy, do której uczęszcza dziecko.

    Załączniki:

    Link do filmu edukacyjnego dla uczniów klas IV-VIII - https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

    szczepieniaprofilaktykachorobazakaznychmaterialyedukacyjne.pdf

     

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

    pragniemy poinformować, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01.09.2021 r. (środa) według harmonogramu:

    Godzina 900 - klasy 0 - III

    • oddział "0" - boczne wejście
    • klasa I - sala nr 6
    • klasa II - sala nr 5
    • klasa III - sala nr 1

    Godzina 1000 - klasy IV - VIII

    • klasa IV - sala nr 9 (świetlica)
    • klasa V - sala nr 7
    • klasa VI - sala nr 1
    • klasa VII - sala nr 8
    • klasa VIII - sala nr 3

    Z uwagi na podjęte środki ostrożności w związku z pandemią Covid-19, prosimy o przybycie wyłącznie jednego z rodziców uczniów w klasie I-III i w oddziale "0". Pozostałe klasy (IV - VIII) uczestniczą w inauguracyjnym spotkaniu ze swoim wychowawcą.

    Za zrozumienie tej szczególnej sytuacji serdecznie dziękujemy.

  • INFORMACJA W SPRAWIE PROGRAMU „DOBRY START”

    Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Świadczenie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy.

    Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

    Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

    Wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

    Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

    Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Jeśli ktoś jeszcze nie ma rachunku, a chce wnioskować o tzw. 300 plus, powinien go założyć.

    Infolinia w Oddziale w Szczecinie dla programu Dobry start 300+: 91 459 65 33  lub 91 81 01 531

    Dobry__Start_ulotka.pdf 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie
    ul. Szczecińska 54, Radziszewo
    74-100 Gryfino

    ADRES E-DORĘCZEŃ:
    AE:PL-21743-76452-VCADH-34
  • 91 4160123

Galeria zdjęć