Menu

  • POMOC DLA UKRAINY - Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

    Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino uruchamia pomoc dla Ukrainy, w szczególności dla miasta partnerskiego Sambor.

    Pomoc obejmuje zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów, w szczególności:

    - woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, żywność puszkowana, makarony, kasze, ryże, płatki błyskawiczne,

    - środki opatrunkowe (np. bandaże, plastry, środki antyseptyczne).

    Dary można przekazywać do magazynów utworzonych na potrzeby zbiórki od poniedziałku do piątku:

    1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie, ul. Łużycka 12 w godzinach 7.30 – 15.30,
    2. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16 w godzinach 15.30 – 20.00.

    Zbiórka potrwa do odwołania.

    Więcej informacji na temat zbiórki można uzyskać pod numerem telefonu: 500 471 087 od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30 – 20.00.

    W najbliższych dniach zostaną wydane kolejne komunikaty Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w sprawie wsparcia dla mieszkańców Ukrainy.


    Z upoważnienia Burmistrza

    Zastępca Burmistrza

    Paweł Nikitiński    

    Komunikat_Burmistrza_Miasta_i_Gminy_Gryfino.pdf 

    Deklaracja pomocy - LINK: https://bit.ly/3McciBU  

  • REKRUTACJA do Publicznych Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Gryfino.

  • Komunikat w sprawie zakupu i dostawy pomocy oraz narzędzi dydaktycznych dla potrzeb realizacji programu "Laboratoria Przyszłości" dla Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie.

  • KOMUNIKAT - NAUCZANIE ZDALNE.

    Komunikat_nauczanie_zdalne.pdf​​​​​​​

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

    Szanowni Rodzice,

    w załączeniu przekazujemy wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

    Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

    List Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.pdf

  • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z DEKOROWANIA PIERNIKÓW

    ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z DEKOROWANIA PIERNIKÓW

    9 grudnia 2021 r. uczniowie klas 4-8 w Szkole Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie udali się z wizytą do Świetlicy Wiejskiej "Zagroda" w Daleszewie. Tego dnia miało miejsce szczególne wydarzenie.

    Z inicjatywy Rady Sołeckiej Daleszewo, a także Koła Gospodyń Wiejskich "Europejki" zostały przeprowadzone warsztaty z dekorowania pierników nawiązujące do tradycji świątecznych. W tym celu zostało przygotowanych i wypieczonych ponad 1500 sztuk pierników! Nad całością czuwała Pani Joanna Żmuda - instruktor Świetlicy Wiejskiej "Zagroda" w Daleszewie, oraz Pani Sołtys Daleszewa Władysława Lach.

    Dzieci z zapałem przystąpiły do dzieła pod czujnym okiem Pani Justyny Kmiecik - instruktora WarsztArt z Gryfina, dzięki której możemy zobaczyć fantastyczny efekt prac. Zabawa była przednia. Nie zabrakło również symbolicznych nagród dla uczniów.

    Pragniemy bardzo podziękować Organizatorom za przygotowanie dla uczniów naszej szkoły wspaniałych zajęć warsztatowych, które były prawdziwą lekcją inspiracji. Z całego serca życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

    Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:

    Warsztaty z dekorowania pierników Świetlica Wiejska Zagroda

  • Komunikat w sprawie zakupu i dostawy pomocy oraz narzędzi dydaktycznych dla potrzeb realizacji programu "Laboratoria Przyszłości" dla Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie.

  • Konkurs - "Narysuj Rotmistrza" rozstrzygnięty.

    W sobotę 4 grudnia odbyła się w Gryfinie uroczystość odsłonięcia muralu poświęconego Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Wcześniej jednak uczniowie naszej szkoły mogli poznać bliżej postać tego niezwykłego człowieka. Pan Jakub Sieradzki - pracownik Biblioteki Publicznej w Gryfinie był  naszym gościem i podczas spotkania  z nim mogliśmy wysłuchać interesujących opowieści o wielkim Polaku i patriocie.     

    W czasie uroczystości w Gryfińskim Domu Kultury rozstrzygnięty został Konkurs plastyczny pt. "Narysuj Rotmistrza", którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Gryfinie. Trzy uczennice naszej szkoły wykonały prace plastyczne,  które przekazaliśmy organizatorowi .

    Komisja Konkursowa przyznała nagrody w dwóch grupach wiekowych: klas 4 - 5 oraz 6 - 8.

    Z radością przyjęliśmy wiadomość  o nagrodzeniu prac naszych uczennic:

    • II miejsce - Małgosia Sztangret z klasy 7,
    • II miejsce -  Amelia Słobodzińska z klasy 5,
    • III miejsce - Lidia Kanclerowicz z klasy 5.

    To wielka radość dla nagrodzonych uczennic i dla wszystkich pracowników szkoły. Cieszymy się z każdego sukcesu naszych uczniów.

    Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju talentów plastycznych.

    Irena Bis, Paulina Dałkowska

  • KOMUNIKAT - E-DZIENNIK

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

    Przypominamy, że korzystanie z dziennika elektronicznego LIBRUS w Szkole Podstawowej w Radziszewie odbywa się całkowicie BEZPŁATNIE.

    Wszelkie koszty związane z obsługą e-dziennika ponosi WYŁĄCZNIE Szkoła

    Do tego celu NIE NALEŻY KORZYSTAĆ Z PŁATNYCH APLIKACJI instalowanych w telefonie lub komputerze, a jedynie logować się na stronie internetowej: https://portal.librus.pl/szkola oraz wpisać hasło i login podane przez wychowawców poszczególnych klas.

    Za wszelkie prywatne próby instalowania płatnych aplikacji w telefonie Szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności. 

  • „Granty PPGR” Weryfikacja złożonych oświadczeń.

    W związku z dodatkowymi wymaganiami w konkursie oraz koniecznością doprecyzowania niezbędnych informacji umożliwiających przeprowadzenie oceny formalno-merytorycznej informujemy, że wszystkie osoby, które złożyły oświadczenia do programu Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” zobligowane są do dostarczenia skanów lub kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem dokumentów wystawionych przez instytucje organów publicznych potwierdzających:   

    1.  Pracę krewnych w PGR wskazanych w oświadczeniach (np.: świadectwa pracy, umowy o pracę, zaświadczenia z KOWR, zaświadczenia z ZUS, legitymacje z pieczątkami PGR, akt notarialny odkupienia mieszkania po  PPGR przez pracownika PPGR, stary dowód).   

    2. Potwierdzenie pokrewieństwa w linii prostej (np.: akty urodzenia, małżeństwa, zgonu).Dokumenty będą przyjmowane w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych przy ul. Parkowej 3, wejście do banku PKO S.A., 2 piętro lub drogą elektroniczną przesłane e-mailem na adres edukacja@gryfino.pl do dnia  3 grudnia 2021 r. do godz. 15.30.

    OGLOSZENIE_25.11.2021r..pdf

  • Święto Pluszowego Misia.

    25 listopada wszystkie PLUSZOWE MISIE miały swoje święto. Z tej okazji klasa druga przygotowała misiową fotobudkę, z której mogły korzystać wszystkie chętne dzieci. Było wiele śmiechu i radości. Po południu klasy 1, 2 i 3 ze swoimi paniami uczestniczyły w zajęciach plastycznych i bawiły się przy misiowe muzyce. Poznały też historię powstania pluszaka. 

  • Z HEJTEM MOŻNA WYGRAĆ!

    Z HEJTEM MOŻNA WYGRAĆ!

    W dniu 19.11.2021 r. w ramach kończącego się Tygodnia Biblioterapii, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Czytanie zbliża. Biblioterapia w izolacji społecznej, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne – Z hejtem można wygrać: o sposobach reagowania na hejt i mowę nienawiści. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas: VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, czym są hejt i mowa nienawiści i jakie mogą być ich konsekwencje oraz zapoznanie ze sposobami radzenia sobie z hejtem, instytucjami pomocowymi, do których można się zwrócić w przypadku zagrożenia. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach za pomocą dyskusji, burzy mózgów, prezentacji multimedialnej czy pracy z tekstem  - „Oro” (fragmenty) Dany Łukasińskiej. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książek i mini powieści tzw. „zachętki”.

    Tekst: Mariusz Kiełtyka

  • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

    Drodzy Uczniowie klas IV-VIII zachęcamy Was do wzięcia udziału w  Ogólnopolskich Konkursach Literacko -Plastycznych na  ,,Najpiękniejsze świąteczne wspomnienia" oraz „Bombkę bożonarodzeniową”. 

    Poniżej przedstawiamy regulaminy konkursów. W najbliższych dniach  na stronie szkoły przedstawimy kolejne, w których  będziecie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów, jeżeli tylko wyrazicie chęć udziału.

    Swiateczne_konkursy.pdf

    Paczka_dla_zwierzaczka.pdf

  • Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości oczyma dzieci - Witold Pilecki – wszystko dla Polski.

    Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości oczyma dzieci - Witold Pilecki – wszystko dla Polski.

    11 listopada wszyscy obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Niepodległości. Ale tej niepodległości nigdy byśmy nie zaznali, gdyby nie odwaga oraz poświęcenie ludzi gotowych oddać swoje życie za wolność naszego narodu. Na pewno jedną z takich osób w historii Polski jest Witold Pilecki, którego sylwetkę w środę 10 listopada przybliżył uczniom naszej szkoły pan Jakub Sieradzki – historyk i pracownik Biblioteki Publicznej w Gryfinie.

    Witold Pilecki urodzony 13 maja 1901 roku w Ołońcu pochodził z rodziny szlacheckiej o tradycjach niepodległościowych. Młody Witold wychowywał się w Wilnie. Tam jako uczeń gimnazjum związał się z ruchem harcerskim i pod koniec I wojny światowej wstąpił do oddziałów samoobrony, które na przełomie lat 1918 i 1919 przejęły władzę w mieście, a następnie broniły go przed Rosjanami. W sierpniu 1939 r. Pilecki otrzymał powołanie do wojska. Witold Pilecki przedostał się do Warszawy, by podjąć działalność konspiracyjną. W okupowanej stolicy współtworzył Tajną Armię Polską (TAP). Jako jej żołnierz powziął plan zdobycia materiałów wywiadowczych z tworzonych przez hitlerowców obozów koncentracyjnych.

    Aby dostać się do obozu, Pilecki specjalnie dał złapać się Niemcom w łapance. Podając się za Tomasza Serafińskiego - ukrywającego się żołnierza polskiego - został wywieziony do obozu Auschwitz. Mimo nieludzkich warunków, chorób, Pilecki zbierał i przekazywał materiały wywiadowcze przez wypuszczanych na wolność więźniów. To on przygotował pierwszą tajną notę na temat ludobójstwa w Auschwitz. Rotmistrz Pilecki zdołał uciec z obozu w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 roku.

    Brytyjski historyk, profesor Michael Foot, nazwał Witolda Pileckiego jednym z sześciu najodważniejszych ludzi na świecie walczących w II wojnie światowej. 8 maja 1947 roku rotmistrz Pilecki został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa. 25 maja 1948 roku na oskarżonym przez komunistyczną prokuraturę o szpiegostwo na rzecz Rządu Emigracyjnego i zachodnich mocarstw Witoldzie Pileckim wykonano wyrok śmierci, zginął przez strzał w tył głowy. Do dzisiaj nie wiadomo, gdzie spoczywa jego ciało.

    4 grudnia 2021 roku w Gryfinie zostanie odsłonięty mural upamiętniający tego Niezłomnego Polaka.

    Ucz. kl. 8: Artur Maziarz 
     

  • Szkolne obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    W przeddzień 11 listopada - Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole od rana słychać było brzmienie patriotycznych pieśni: "Legiony", " Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie", "Piechota", itd. Uczniowie w czasie przerw mogli słuchać i wspólnie śpiewać te piękne pieśni.

    103 Urodziny Polski - uczciliśmy uroczystym apelem, który przygotowali uczniowie klasy 8 pod kierunkiem nauczycielki historii Ireny Bis. W czasie uroczystości usłyszeliśmy rys historyczny i poznaliśmy drogę Polski do wolności. Recytowane przez uczniów wiersze i śpiewane pieśni wzruszały treścią i budziły refleksję.

    Na zakończenie w postawie na baczność wysłuchaliśmy i wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń "Żeby Polska była Polską". Burza oklasków i słowa uznania były najlepszą nagrodą za naszą pracę. Pani dyrektor przypomniała o gestach patriotyzmu, który każdy z nas może Polsce podarować - wywieszeniu w tym dniu flagi na naszych domach i balkonach, rodzinnym świętowaniu w czasie uroczystości organizowanych w Gryfinie.

    To ważny dzień - Święto Niepodległości - jest radosnym świętem wolności wszystkich Polaków.

    I.Bis

  • Duszek Dance

    W czwartek 4 listopada odbyła się w szkole impreza kostiumowa DUSZEK  DANCE - dla klas 6-8. Dyskotekę zorganizowały uczennice z klasy 8 i 7 (Marcelina Mysiak, Magdalena Lewandowska, Martyna Gęślowska i Małgorzata Sztangret).

    Organizatorki zadbały o klimatyczny wystrój oraz pyszne „co nieco”. Oprawą muzyczną zajęli się chłopcy z 8 klasy. Całości dopełniły świetne dekoracje wykonane przez dzieci z klasy 1.

    Każdy świetnie się bawił! Na zakończenie imprezy wszystkie klasy zatańczyły taniec „belgijka”.

                                                              Ucz. kl.8 -  Magdalena Lewandowska i Marcelina Mysiak

  • Wojewódzki konkurs plastyczny - wyniki.

    Uczennica naszej szkoły Zuzanna Wawrzyńczyk z klasy I została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Ekologia na Pomorzu Zachodnim” pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Marszałka Zachodniopomorskiego. Wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju.

    Gratulujemy!

    UM

  • Relacja z integracyjnej wycieczki turystyczno-krajoznawczej do Wolina i Międzyzdrojów 2021

    W dniu 28.10.2021 r. uczniowie klas VII i V brali udział w integracyjnej wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Wolina i Międzyzdrojów. Pierwszym punktem zwiedzania był Skansen Słowian i Wikingów. Przekraczając bramy Skansenu można zauważyć wielkie chaty, które zostały wiernie zrekonstruowane. Historyczna osada przeniosła nas w czasie, można zobaczyć jak dawniej wyglądały zabudowania mieszkalne i  rzemieślnicze z okresu wczesnego średniowiecza - od IX do XI wieku. Wycieczka obejmowała także zwiedzanie wnętrz gdzie znajdują się repliki przedmiotów codziennego użytku oraz mebli. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć. Na miejscu mogliśmy wziąć udział w grze terenowej podczas której każdy zapoznał się z wczesnośredniowiecznymi wierzeniami słowiańskimi oraz skandynawskimi. Uczniowie zagrali w podchody, a ich celem było zebranie przez każdą z drużyn 6 run od mitycznych bogów, którzy ukryli się pod postacią rzemieślników poruszających się po skansenie. Po odszukaniu bogów, dzieci miały zadanie odgadnąć ich imiona i wykonać u nich zadania z zakresu dawnych rzemiosł lub sprawnościowe. Zdobyte w ten sposób runy utworzyły odpowiedź – nazwę legendarnego miasta, którego mieszkańców trzeba uratować przed zagładą. Skansen wiernie oddaje charakter osady Wikingów i robi wrażenie dużymi, drewnianymi konstrukcjami i chatami. W tym miejscu można poczuć się jakby kalendarz cofnął się o setki lat wstecz.

    W Międzyzdrojach uczniowie zwiedzali Oceanarium, w którym mogli podziwiać piękne ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych.
    Bez wątpienia jedną z atrakcji był 16 metrowy pół tunel wypełniony niesamowitymi rybami. Dzieci odwiedziły także salę edukacyjną oraz multimedialną, wystawę rekinów w skali 1:1, gdzie poprzez zabawę mogły się uczyć.

    W przerwie obiadowej udaliśmy się do klimatycznej włoskiej pizzerii, aby nabrać sił do dalszego zwiedzania. Tego dnia panowały idealne warunki pogodowe. Uczniowie z radością przywitali się z morzem podczas spaceru na plaży. Spacer Aleją Gwiazd, a chwila odpoczynku na interaktywnym placu zabaw była doskonałą okazją do zabaw inegracyjnych. 

    Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Figur Woskowych oraz Planetarium, w którym uczniowie mogli zajrzeć głęboko w przestrzeń okiem Kosmicznego Teleskopu Hubble'a i udać się w podróż przez miliardy lat wstecz, by być świadkiem narodzin Wszechświata. W trakcie tej zapierającej dech w piersiach podróży dzieci były świadkiem formowania się galaktyk i odwiedziły jedne z najpiękniejszych mgławic, jakie dotychczas odkryto. W miarę podróży zgłębiali obszar naszej galaktyki - Drogi Mlecznej, aż w końcu powrócili  na Ziemię spoglądając po drodze na nasz Układ Słoneczny. Ta cudowna i zapierająca dech w piersiach podróż przez formujące się galaktyki doprowadziła nas z powrotem do Układu Słonecznego i Błękitnej Planety. 

    W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami. Piękne wspomnienia zostaną na długo w naszej pamięci. 

    Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii - Link poniżej:

    Galeria - Wycieczka Wolin-Międzyzdroje 2021

    MJ

  • Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”

    Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym  – „Granty PPGR”

    Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomiło program wsparcia dla dzieci z rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Gmina Gryfino zamierza aplikować do przedmiotowego programu w zakresie zakupu sprzętu komputerowego, po uprzednim zebraniu zgłoszeń rodzin chętnych do uczestnictwa w projekcie (zgłoszenie w formie oświadczenia).
    Warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie jest złożenie przez opiekuna prawnego dziecka lub ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność, stosownego oświadczenia (wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych), które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku w ramach projektu „Granty PPGR” przez Gminę. 
     W przypadku wystąpienia ograniczonych środków pieniężnych na projekt, Gmina Gryfino zastrzega sobie prawo do rozdysponowania zakupionego sprzętu komputerowego wg kolejności składanych oświadczeń.
     Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy: 
    a) są mieszkańcami Gminy Gryfino;
    b) są członkiem rodziny krewnego (krewny w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny), który pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR; 
    c) nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia, w roku 2020 i 2021, sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy. 
     
    Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr 

    Miejsce składania oświadczeń: 
    • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie – Biuro Obsługi Interesanta, w godzinach:
    - poniedziałek w godz. 8.00 do 16.00
    - od wtorku do piątku  w godz. od 7.30. do 15.30.
     Termin składania oświadczeń: do dnia 26 października 2021 r. (decyduje data wpływu do urzędu).

    Szczegółowe założenia przyznania dofinansowania mogą ulec zmianie ze względu na trwający proces zmian w dokumentacji konkursowej.

    Nadmieniamy, iż zakup sprzętu komputerowego odbędzie się wyłącznie po zakwalifikowaniu się Gminy Gryfino do uczestnictwa w programie.

    OGLOSZENIE.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie
    ul. Szczecińska 54, Radziszewo
    74-100 Gryfino
  • 91 4160123

Galeria zdjęć