Najbliższy spis powszechny będzie przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. (trwają prace legislacyjne związane z przedłużeniem terminu spisu do końca września br.). Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Obowiązkiem spisowym będą objęte:
• osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
• mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu m.in.:
• urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
• urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) rachmistrze spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.
Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Więcej informacji o NSP 2021 znajduje się na stronie: https://spis.gov.pl/
Drodzy Rodzice!
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju, MEiN podjęło decyzję o wprowadzeniu dla wszystkich klas szkół podstawowych - nauczania zdalnego. Określono też termin tej formy nauczania - do 11 kwietnia 2021 roku.
Nasi uczniowie będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. O formie nauczania będziecie Państwo informowani bezpośrednio przez nauczyciela -wychowawcę.
Zajęcia specjalistyczne - logopedia, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia rewalidacyjne, konsultacje dla uczniów klasy VIII - będą odbywały się stacjonarnie w placówce.
Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Beata Wójcik
Dyrektor
SP w Radziszewie
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Klub Młodego Programisty zaprasza uczniów naszej szkoły do wspólnej nauki programowania w języku Scratch. Kursy zostały przygotowane w taki sposób, aby mogły być realizowane przez nauczycieli zarówno w szkole, np. na zajęciach informatyki, zintegrowanych lub dodatkowych, jak i w ramach nauki zdalnej.
Programowanie w Scratch
Kursy programowania w Scratch z Klubem Młodego Programisty to łącznie 16 spotkań dedykowanych uczniom klas 1–3 i 4–6 szkół podstawowych, które pozwolą w ciekawy sposób rozpocząć przygodę z programowaniem. Nie trzeba być nauczycielem informatyki ani posiadać specjalistycznej wiedzy, żeby wykorzystywać kurs na zajęciach dydaktycznych lub dodatkowych. Dla nauczycieli przygotowaliśmy poradniki metodyczne ułatwiające przeprowadzenie i omówienie kursów, a dla dzieciaków – ciekawe zajęcia, na których stworzą swoje pierwsze programy czy gry zręcznościowe.
Jak wygląda kurs?
Każdy z kursów został podzielony na osiem oddzielnych lekcji stanowiących spójną całość. Ich głównym elementem jest 30-minutowe wideo, w którym trenerzy Klubu Młodego Programisty przedstawiają, jak przygotować aplikację omawianą w danym module. Filmy nie są długie, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość wprowadzenia uczniów w tematykę poszczególnych modułów, może porozmawiać o odczuciach dzieci po zrealizowaniu danego zadania i zaproponować swoje modyfikacje czy kontynuację zajęć. Założenie przez nauczyciela kont uczniom zgodnie z instrukcją umożliwi uczestnikom realizację całości materiału zdalnie, a także powrót do kursu we własnym zakresie – w dogodnym miejscu i czasie.
Dlaczego warto?
Kursy w ciekawy sposób wprowadzą uczniów w świat programowania, są też zgodne z podstawą programową. Ich celem jest rozwinięcie u dzieci zainteresowań programistycznych i umiejętności w tym zakresie poprzez naukę wizualnego języka programowania Scratch. Dzięki temu, że kursy dostępne są na bezpłatnej platformie online, wszyscy uczniowie w równym stopniu mogą wykorzystywać swoje szanse edukacyjne i kształtować kompetencje kluczowe. Ukończenie kursu uprawnia również ucznia do pobrania certyfikatu uczestnika.
Nauka przez zabawę:
Z myślą o różnych grupach wiekowych przygotowaliśmy nie jeden, a dwa kursy! Są to:
Więcej informacji na temat kursów znaleźć można w komunikacie KPRM, na stronie gov.pl/koduj oraz na platformie OSE IT Szkoła. Przekonajcie się sami, że programować każdy może!
Potrzebują wszystkiego, z czego można wyczarować prace plastyczne a także papieru ksero w dużej ilości, bo dziś – w trakcie pandemii - do łóżka chorego dziecka nie można przyjść po prostu z podręcznikiem, lecz z kartką z kserowanym materiałem z książki. Podwyższony reżim sanitarny sprawił, iż każde dziecko może używać wyłącznie swojego bloku, swojego długopisu, kredek czy farb.Niektóre dzieci na oddziałach szpitalnych przebywają nawet cały rok szkolny. Pochodzą z różnych domów, czasem choroba pochłania wszystkie środki finansowe rodziców, czasem matki i ojcowie nie myślą o potrzebach swoich pociech. Szpitalna szkoła musi zapewnić dzieciom edukację, a także relaks i rozrywkę poza lekcjami. Oddziały szpitalne potrzebują :papieru ksero, bloków technicznych (białych i kolorowych), modeliny, ciastoliny, gliny samoutwardzalnej, ołówków, długopisów, kredek, gumek, temperówek, kleju w sztyfcie i tubce, farb itp. Zawsze, kiedy trzeba było nieść pomoc, to uczniowie naszej szkoły i ich rodzice nigdy nie zawiedli. Z pewnością i tym razem tak będzie. Przynoście rzeczy do szkoły i przekazujcie Pani woźnej. Z góry dziękuję w imieniu chorych dzieci.
B.Felicka
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WSH TWP w Szczecinie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach zapraszają na konferencję pn. „Budowanie relacji dziecko-rodzic-nauczyciel jako sposób na zapobieganie zachowaniom ryzykownym”, która odbędzie się 10 marca br., w godzinach 15.00 – 17.30.
Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza.
Program:
1. Siła wspierających rodziców. Jak budować dobre relacje z dziećmi, aby zapobiegać zachowaniom autodestrukcyjnym w przyszłości – Tamara Wacholc, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach.
2. Niepokojące sygnały w zachowaniu dzieci i młodzieży świadczące o możliwości wystąpienia zachowań ryzykownych – Marcela Kulewska, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Policach.
3. Dopalacze (narkotyki) zabijają marzenia – Marek Piertasik, Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS.
4. Środki zastępcze – dopalacze w szkołach średnich województwa zachodniopomorskiego w latach 2018 – 2019 – Przemysław Mazek, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie.
5. Praca z młodzieżą zagrożoną uzależnieniem od narkotyków w szkole – Interwencja kryzysowa w szkole – Alicja Cerk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, Poradnia Terapii Uzależnień.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
Spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem platformy Teams.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej ODN WSH TWP.
Więcej informacji:
– tel.: 91 424 32 33,
– mail odn@wshtwp.pl
Zarzadzenie_Burmistrza_w_sprawie_rekrutacji.pdf
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Systemu V Edukacja Nabór Przedszkola, adres: www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl i rozpoczyna się z dniem 01 marca 2021 r.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gryfinie i filia w Chojnie informuje, że przyjmujemy dzieci i młodzież ich rodziców i nauczycieli. Działamy z zachowaniem wewnętrznych procedur bezpieczeństwa w stanie epidemii.
Zapraszamy do korzystania z dyżurów psychologów i innych specjalistów (szczegółowe informacje na stronie:https://pppgryfino.pl/).
Uruchomiliśmy infolinię dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
Potrzebujesz wsparcia zadzwoń 798640714 w godzinach 11.00 - 15.00 od poniedziałku do piątku.
Zapraszamy
Drodzy uczniowie!
Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! Jeśli chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!
Już od 18 stycznia możecie zapisać się na następujące zajęcia:
- SCRATCH, MINECRAFT: uczestnicy 7-9 lat,
- SCRATCH, APP INVENTOR: uczestnicy 10-12 lat,
- C#, VISUAL STUDIO: uczestnicy powyżej 13 roku życia.
Warsztaty będą odbywać się: Szczecin, al. Piastów 1 (06-07.02). Oprócz warsztatów stacjonarnych uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach. Dodatkowo, na uczestników warsztatów czekają super niespodzianki oraz losowanie nagród!
Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce: kodujzgigantami.pl
Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.
Z wielką radością pragnę poinformować, że od 18 stycznia 2021 roku, nasi uczniowie klas I-III będą realizować naukę w systemie stacjonarnym.
Uczniowie klas IV-VIII kontynuują naukę zdalną.
Dla uczniów rodziców pracujących (oboje), którzy zadeklarowali pobyt dziecka na świetlicy, zapewniamy opiekę świetlicową.
Obiady dla uczniów klas I-III wydawane będą zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami. Odpis z obiadu należy zgłosić w danym dniu, do godz. 9.00.
Nauka stacjonarna w naszej placówce uczniów klas młodszych, odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia. Zalecenia ww. instytucji załączamy poniżej. Prosimy rodziców o zapoznanie się z tymi zapisami.
Na tę okoliczność zostały też przygotowane procedury, które zamieszczamy poniżej.
Życząc Państwu wszystkiego dobrego, pragniemy zapewnić, że zrobimy wszystko, żeby uczniowie naszej szkoły czuli się bezpiecznie!
Beata Wójcik
Dyrektor
Szkoły Podstawowej
im. Małych Zesłańców Sybiru
w Radziszewie
Organizacja_nauki_stacjonarnej_w_kl._I-III_komunikat_MEN(2).pdf
Konkurs organizuje Narodowe Centrum Kultury, a firmuje Adam Sztaba.
Uwielbiasz śpiewać? Zaproś swoich domowników do wspólnego twórczego spędzenia czasu!
Wykonajcie razem jeden z sześciu zaproponowanych utworów i prześlijcie na nasz adres. Zwycięskie wykonania wyłoni Adam Sztaba!
Wśród utworów, które wspólnie wybraliśmy z Adamem Sztabą, są:
Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej akcji!
Co trzeba zrobić? To proste:
1. nagraj filmik (w formacie mp4) z rodzinnego wykonania jednej z zaproponowanych piosenek, z wykorzystaniem naszego podkładu muzycznego Link: https://audycjekulturalne.pl/zaspiewaj-utwor-w-aranzacji-adama-sztaby/
2. prześlij nagranie na adres spiewnik@nck.pl
Na zgłoszenia czekamy od 11 do 21 grudnia 2020 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń Adam Sztaba wyłoni 3 finalistów, których wykonania opublikujemy na stronie oraz... zaprosimy na wirtualne spotkanie z kompozytorem! Dodatkowo zwycięzcy zostaną nagrodzeni symbolicznym zestawem upominków od Narodowego Centrum Kultury.
Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z poniższym Regulaminem.
regulamin-zaspiewajmy-aktualizacja.pdf
zalacznik-do-regulaminu-oswiadczenie.pdf
Życzymy udanej zabawy w rodzinnym gronie!
Piszcie do mnie, jeśli macie pytania, przez MTeams.
Pozdrawiam Was serdecznie i z góry dziękuję za wszystkie wiadomości.
Wasz nauczyciel muzyki - Grażyna Zajkowska
1. Wyniki konkursu plastycznego:
„Port Szczecin Świnoujście -oknem na świat”.
I miejsce – Amelia Słobodzińska
II miejsce - Zofia Kubacka
III miejsce – Szymon Widurski
2. Wyniki konkursu na prezentację multimedialną:
„Port Szczecin - Świnoujście wizytówką Pomorza Zachodniego”
I miejsce – Małgorzata Sztangret
II miejsce – Miron Grabowski
III miejsce – Amelia Wawrzonek
Wyróżnienia:
Patryk Michalik
Kamil Zdobylak
Wiktor Ludwiczak
Miłosz Żmuda
3. Wyniki konkursu wiedzy „ Dni Portu”
I miejsce – Miron Grabowski 14 pkt.
II miejsce – Małgorzata Sztangret 13 pkt.
III miejsce – Kacper Gałek 11 pkt.
Gratulujemy!
Szanowni Rodzice
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie w realizacji szczytnego celu, jakim jest pomoc z okazji Świąt Bożego Narodzenia podopiecznym z Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.
Wzorem lat ubiegłych, chcemy zorganizować akcję charytatywną dla 120 podopiecznych, do grona których należą: niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie dzieci, młodzież oraz osoby starsze. Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu, możemy wspólnie uczynić wiele dobra. Co roku okazywaliście Państwo wielkie serce i otwartość na potrzeby chorych i niepełnosprawnych, dlatego i tym razem ośmielamy się prosić Państwa o pomoc. Takie postępowanie utwierdza nas w przekonaniu, że wśród nas są wspaniali ludzie, którzy nie oczekują nic w zamian, zawsze zdecydowani są na udzielanie pomocy potrzebującym. Dzięki Państwa życzliwości będą mogli przeżyć godnie nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.Kochani Darczyńcy, bożonarodzeniowa pomoc będzie odmienna od poprzednich z uwagi na wciąż panujący wirus covid - 19.
W poprzednich latach zbierana była odzież, koce i inne artykuły do wyposażenia pomieszczeń. Obecna sytuacja pozwala nam jedynie na gromadzeniu środków chemicznych (proszki do prania , płyny do płukania odzieży, płyny do naczyń, żele do higieny osobistej, mydła, szampony i inne do dezynfekcji sanitariatów. Z uwagi na wzmożoną higienę zapotrzebowanie na ww. artykuły jest bardzo duże. Bardzo mile widziane będą szczególnie artykuły spożywcze ( słodycze, owoce) i inne według Państwa uznania. Czas organizacji zbiórki ww. artykułów potrwa do 22.12.2020 r.
W dniu 23.12.2020 r. wszystkie dary przewiezione zostaną do Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie, gdzie zostaną przekazane na ręce Dyrektora placówki.
Łącząc się z Państwem, w tym gorącym czasie wypełnionym obowiązkami przedświątecznymi, pragniemy złożyć Wszystkim Rodzicom i Uczniom najserdeczniejsze życzenia.
Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wraz z Instytutem Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli organizuje V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Ekologicznej ,,Bliżej pszczół”.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 7-8) .
Celem konkursu jest uświadomienie oraz popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat pszczoły miodnej i pszczelarstwa. W szczególności zaś o ważnej roli pszczoły jako zapylacza, właściwościach miodu i innych produktów pszczelich oraz o tym, w jaki sposób w codziennym życiu można pomagać pszczołom i innym owadom zapylającym.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, smartfony).
Finał Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bliżej pszczół” odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w dniach 25-26 marca 2021 r.
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniającego termin ferii zimowych, informujemy że zmianie ulega też termin etapu szkolnego V ogólnopolskiego konkursu ,,Bliżej pszczół". Najważniejsze nowe terminy to:
• 21-22 stycznia 2021 r. - etap szkolny konkursu
• Do 22 luty 2021 r. – ogłoszenie wyników etapu szkolnego
• Do 01 marca 2021 r. - potwierdzenie udziału w etapie finałowym
• Pozostałe terminy nie ulegają zmianie.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zamieszczone są na stronie internetowej: www.kul.pl/KULmaUL
Regulamin konkursu: regulamin_v_edycja_konkursu_blizej_pszczol_2020-2021
Materiały do konkursu - książka.pdf
Opiekun konkursu
Paulina Dałkowska
paulina.dal@wp.pl
GRATULUJEMY!