Informuję, że zakończył się proces rekrutacji do klas I szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Gryfino. Uczniowie zamieszkali w obwodzie danej szkoły zostają przyjęci z urzędu, natomiast listy kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej, którzy zostali przyjęci w procesie rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości w zwyczajowo przyjęty sposób w szkole w dniu 2 lipca 2021 r.
Z up. BURMISTRZA
Z-ca BURMISTRZA
Paweł Nikitiński
W dniu 25.06.2021 r. o godzinie 1000 przy Szkole Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas IV-VIII. Pozostałe klasy 0-III o godzinie 900 mogły pożegnać się ze swoimi wychowawcami i odebrać świadectwa. Była to chwila bardzo wzruszająca dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Beata Wójcik wręczyła świadectwa uczniom z klasy VIII oraz świadectwa z wyróżnieniemi uczniom klas IV-VII, nagradzając uczniów z najwyższymi wynikami w nauce i zachowaniu nagrodami książkowymi, dyplomami oraz stypendiami. Rodzicom wręczono podziękowania za wieloletnią współpracę oraz dokonano wpisu do Księgi Przyjaciół Szkoły. Uczniowie klasy VIII wręczyli nauczycielom rysunki wykonane przez Amelię Wawrzonek i Jagodę Zakrzewską, oraz kwiaty pracownikom obsługi, dziękując tym samym za 9 lat spędzonych w naszej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy VII również podziękowali swoim kolegom z ustępującego rocznika wręczając miłe pamiątkowe niespodzianki. Oglądając przygotowaną przez klasę VIII część artystyczną zamykaliśmy rok szkolny 2020/2021.
Życzymy Wam kochani pięknych wakacji, odpoczynku oraz wszelkiej pomyślności na dalszych etapach kształcenia!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, link poniżej:
Szanowni Państwo,
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
W dniu 23.05.2021 r. klasy II i III realizowały zajęcia na świeżym powietrzu, podczas których uczniowie rysowali kredą swoje wyobrażenia odnoszące się do tematyki lekcji. Łączenie przyjemnego z pożytecznym okazało się super zabawą i aktywnością, które mają niepodważalny wpływ na rozwój młodego człowieka. Tematyka sportowa i wakacyjna ,,Kolorowy świat" pobudziły uczniów wyobraźnię do zaprezentowania pięknych prac.
Zapraszamy do fotogalerii:
P.D.
Uczniowie klas 1-3 od dnia 26.04.2021 roku wracają do nauki stacjonarnej, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
Obiady będą wydawane od dnia 4.05. 2021 r.
Drodzy Uczniowie,
OGŁASZAMY KONKURS NA PLAKAT SPORTOWY
KONKURS - plakat wf - biologia.pdf
Temat: „Sportowa wiosna” – zachęcamy innych do uprawiania aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.
Cel konkursu:
Regulamin:
Wszyscy uczestnicy otrzymują ocenę celującą za aktywność z wychowania fizycznego i biologii.
M.Jacyk, P.Dałkowska
Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie,
informujemy o zbliżającej się wiosennej przerwie świątecznej : 01.04.2021 - 06.04.2021.
Zbliżające się Święta Wielkanocne to oczekiwany czas odrodzenia, otuchy i nadziei.
Życzymy siły i nieustającej wiary w tym tak trudnym dla nas czasie.
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych nadziei, miłości i pogody ducha oraz wzajemnej życzliwości.
Dyrektor
i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru
w Radziszewie.
Najbliższy spis powszechny będzie przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. (trwają prace legislacyjne związane z przedłużeniem terminu spisu do końca września br.). Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Obowiązkiem spisowym będą objęte:
• osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
• mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu m.in.:
• urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
• urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) rachmistrze spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.
Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Więcej informacji o NSP 2021 znajduje się na stronie: https://spis.gov.pl/
Drodzy Rodzice!
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju, MEiN podjęło decyzję o wprowadzeniu dla wszystkich klas szkół podstawowych - nauczania zdalnego. Określono też termin tej formy nauczania - do 11 kwietnia 2021 roku.
Nasi uczniowie będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. O formie nauczania będziecie Państwo informowani bezpośrednio przez nauczyciela -wychowawcę.
Zajęcia specjalistyczne - logopedia, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia rewalidacyjne, konsultacje dla uczniów klasy VIII - będą odbywały się stacjonarnie w placówce.
Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Beata Wójcik
Dyrektor
SP w Radziszewie
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Klub Młodego Programisty zaprasza uczniów naszej szkoły do wspólnej nauki programowania w języku Scratch. Kursy zostały przygotowane w taki sposób, aby mogły być realizowane przez nauczycieli zarówno w szkole, np. na zajęciach informatyki, zintegrowanych lub dodatkowych, jak i w ramach nauki zdalnej.
Programowanie w Scratch
Kursy programowania w Scratch z Klubem Młodego Programisty to łącznie 16 spotkań dedykowanych uczniom klas 1–3 i 4–6 szkół podstawowych, które pozwolą w ciekawy sposób rozpocząć przygodę z programowaniem. Nie trzeba być nauczycielem informatyki ani posiadać specjalistycznej wiedzy, żeby wykorzystywać kurs na zajęciach dydaktycznych lub dodatkowych. Dla nauczycieli przygotowaliśmy poradniki metodyczne ułatwiające przeprowadzenie i omówienie kursów, a dla dzieciaków – ciekawe zajęcia, na których stworzą swoje pierwsze programy czy gry zręcznościowe.
Jak wygląda kurs?
Każdy z kursów został podzielony na osiem oddzielnych lekcji stanowiących spójną całość. Ich głównym elementem jest 30-minutowe wideo, w którym trenerzy Klubu Młodego Programisty przedstawiają, jak przygotować aplikację omawianą w danym module. Filmy nie są długie, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość wprowadzenia uczniów w tematykę poszczególnych modułów, może porozmawiać o odczuciach dzieci po zrealizowaniu danego zadania i zaproponować swoje modyfikacje czy kontynuację zajęć. Założenie przez nauczyciela kont uczniom zgodnie z instrukcją umożliwi uczestnikom realizację całości materiału zdalnie, a także powrót do kursu we własnym zakresie – w dogodnym miejscu i czasie.
Dlaczego warto?
Kursy w ciekawy sposób wprowadzą uczniów w świat programowania, są też zgodne z podstawą programową. Ich celem jest rozwinięcie u dzieci zainteresowań programistycznych i umiejętności w tym zakresie poprzez naukę wizualnego języka programowania Scratch. Dzięki temu, że kursy dostępne są na bezpłatnej platformie online, wszyscy uczniowie w równym stopniu mogą wykorzystywać swoje szanse edukacyjne i kształtować kompetencje kluczowe. Ukończenie kursu uprawnia również ucznia do pobrania certyfikatu uczestnika.
Nauka przez zabawę:
Z myślą o różnych grupach wiekowych przygotowaliśmy nie jeden, a dwa kursy! Są to:
Więcej informacji na temat kursów znaleźć można w komunikacie KPRM, na stronie gov.pl/koduj oraz na platformie OSE IT Szkoła. Przekonajcie się sami, że programować każdy może!
Potrzebują wszystkiego, z czego można wyczarować prace plastyczne a także papieru ksero w dużej ilości, bo dziś – w trakcie pandemii - do łóżka chorego dziecka nie można przyjść po prostu z podręcznikiem, lecz z kartką z kserowanym materiałem z książki. Podwyższony reżim sanitarny sprawił, iż każde dziecko może używać wyłącznie swojego bloku, swojego długopisu, kredek czy farb.Niektóre dzieci na oddziałach szpitalnych przebywają nawet cały rok szkolny. Pochodzą z różnych domów, czasem choroba pochłania wszystkie środki finansowe rodziców, czasem matki i ojcowie nie myślą o potrzebach swoich pociech. Szpitalna szkoła musi zapewnić dzieciom edukację, a także relaks i rozrywkę poza lekcjami. Oddziały szpitalne potrzebują :papieru ksero, bloków technicznych (białych i kolorowych), modeliny, ciastoliny, gliny samoutwardzalnej, ołówków, długopisów, kredek, gumek, temperówek, kleju w sztyfcie i tubce, farb itp. Zawsze, kiedy trzeba było nieść pomoc, to uczniowie naszej szkoły i ich rodzice nigdy nie zawiedli. Z pewnością i tym razem tak będzie. Przynoście rzeczy do szkoły i przekazujcie Pani woźnej. Z góry dziękuję w imieniu chorych dzieci.
B.Felicka
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WSH TWP w Szczecinie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach zapraszają na konferencję pn. „Budowanie relacji dziecko-rodzic-nauczyciel jako sposób na zapobieganie zachowaniom ryzykownym”, która odbędzie się 10 marca br., w godzinach 15.00 – 17.30.
Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza.
Program:
1. Siła wspierających rodziców. Jak budować dobre relacje z dziećmi, aby zapobiegać zachowaniom autodestrukcyjnym w przyszłości – Tamara Wacholc, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach.
2. Niepokojące sygnały w zachowaniu dzieci i młodzieży świadczące o możliwości wystąpienia zachowań ryzykownych – Marcela Kulewska, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Policach.
3. Dopalacze (narkotyki) zabijają marzenia – Marek Piertasik, Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS.
4. Środki zastępcze – dopalacze w szkołach średnich województwa zachodniopomorskiego w latach 2018 – 2019 – Przemysław Mazek, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie.
5. Praca z młodzieżą zagrożoną uzależnieniem od narkotyków w szkole – Interwencja kryzysowa w szkole – Alicja Cerk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, Poradnia Terapii Uzależnień.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
Spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem platformy Teams.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej ODN WSH TWP.
Więcej informacji:
– tel.: 91 424 32 33,
– mail odn@wshtwp.pl
Zarzadzenie_Burmistrza_w_sprawie_rekrutacji.pdf
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Systemu V Edukacja Nabór Przedszkola, adres: www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl i rozpoczyna się z dniem 01 marca 2021 r.