BIP

  • Uczniowie klas IV - VII z wizytą w Filharmonii.

    Uczniowie klas IV - VII z wizytą w Filharmonii.

    18 grudnia 2017 r. uczniowie klas IV-VII naszej szkoły pojechali do szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza na spektakl „Góra - dół – być jak Karłowicz”.
    Nie był to typowy koncert, lecz niezwykłe przedstawienie teatralno - muzyczne poświęcone temu wybitnemu muzykowi i jednocześnie patronowi szczecińskiej Filharmonii.  Dzieci obejrzały spektakl, w którym aktorzy w barwnych kostiumach odegrali rolę emocji. Była Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Emocje przemierzały symboliczne góry - Tatry, pokonując kolejne przeszkody. Przedstawieniu towarzyszyły utwory skomponowane przez Mateusza Ryczka na podstawie tematów zaczerpniętych z poematów Mieczysława Karłowicza, a wykonane przez muzyków z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii. Ukłonem w stronę młodej publiczności były nowoczesne, elektroniczne aranżacje. Dzieci z zainteresowaniem śledziły akcję scenicznej opowieści, która przybliżyła im świat gór i fotografii – wielkich pasji Mieczysława Karłowicza. W niezwykle przejmujący sposób ukazana została przedwczesna, w wieku 33 lat, śmierć kompozytora. Był nie tylko znakomitym kompozytorem, ale też pionierem polskiego taternictwa i narciarstwa. Zginął w Tatrach pod lawiną śnieżną podczas samotnej wycieczki górskiej na nartach. Jednak jego emocje żyją nadal w muzyce i możemy wniknąć w świat wspomnień i przeżyć kompozytora.
     Uczniowie przeżyli wyjątkowe wydarzenie artystyczne, w przyjazny sposób przybliżające im niełatwą w odbiorze muzykę Mieczysława Karłowicza. A przecież z pewnością warto!


    Czekamy na kolejne propozycje Filharmonii dla młodzieży. Z pewnością się pojawimy :-)

    Tekst: G.Z.

     

  • WIELKI sukces uczennicy i jej nauczyciela!

    WIELKI sukces uczennicy i jej nauczyciela!

    Liwia Watras, uczennica klasy VII naszej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela plastyki, p. Grażyny Zajkowskiej, wykonała pracę na konkurs „Pocztówka z wakacji”, zorganizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę. Konkurs  adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego, a jego celem było przedstawienie najciekawszych widoków, miejsc i symboli regionu, które udało im się zobaczyć podczas wakacji. Nadesłano 956 prac.


    Wybrano 12 najlepszych prac, w tym dzieło naszej uczennicy.


    Na podstawie prac laureatów konkursu powstał kalendarz planszowy na 2018 rok, gdzie każda praca jest przyporządkowana do innego miesiąca. Praca Liwii ozdabia planszę "Grudzień".


    Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    Tekst i foto: G.Z.

  • KONSULTACJE i ZEBRANIA Z RODZICAMI

    KONSULTACJE i ZEBRANIA Z RODZICAMI

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru informuje o kosultacjach dla Rodziców i Uczniów, które odbędą się w dniu 30.11.2017 r. w godzinach 15.30 - 17.00.

    Zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 07.12.2017 r. - zapoznanie rodziców z ocenami proponowanymi na I semestr z poszczególnych przedmiotów.

    Prosimy o 100% frekwencję :-)

  • Kontynuacja zabawy z ORIGAMI

    Kontynuacja zabawy z ORIGAMI

    Kontynuujemy zabawę z origami w świetlicy szkolnej, Dzieci na świetlicy wykonały pod kierunkiem p. Grażyny Zajkowskiej modele skaczących żabek, szkockich terrierów, sympatycznych kotków z ruchomą głową oraz origami płaskie - króliki. Odbyły się też emocjonujące wyścigi papierowych zwierzątek. Dzieci planują już kolejne modele, które chcą wykonać z nauczycielem, a pomysłom nie ma końca. Warsztaty origami przynoszą dzieciom wiele radości i satysfakcji, niosą też ze sobą wiele korzyści innego rodzaju, między innymi rozwijają spostrzegawczość, precyzję i zdyscyplinowanie. Uczą przez zabawę myślenia konstrukcyjnego i pojęć matematycznych, takich, jak kwadrat, prostokąt, bok i przekątna.

    Zapraszamy :)​

    Tekst i foto: G.Z.

  • WARSZTATY ORIGAMI

    WARSZTATY ORIGAMI

    Rozpoczęły się warsztaty origami prowadzone w ramach zajęć na świetlicy szkolnej przez nauczyciela plastyki, p. Grażynę Zajkowską. Dzieci rozpoczęły swoją przygodę z japońską sztuką składania papieru od wykonania popularnego modelu "solniczka-pieprzniczka", inaczej "piekło-niebo". Nauczyły się także bawić za pomocą wykonanych modeli w grę "tak lub nie", co wywołało wiele radości, gdyż pytania zadawane prowadzącemu były humorystyczne.
    Na kolejnych zajęciach uczniowie wykonali modele kociej rodziny - był tata w krawacie, mama w koralach oraz dziecko w śliniaczku. Modele w 3D można składać na płasko, aby stały się zakładką do książki, a także w postaci trójwymiarowej budować z nich wieże i piramidy. Dzieci mają mnóstwo pomysłów, co chciałyby jeszcze wykonać na zajęciach.

    Zapraszamy!

    Tekst i fofo: G.Z.

  • 99. rocznica odzyskania niepodległości

    99. rocznica odzyskania niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole w piątek. W programie uroczystości były: uroczysta akademia uświetniona występem zespołu Dziewczyny Grażyny, oraz konkurs pt. „Piękna nasza Polska cała”.
        Uroczystości tradycyjnie towarzyszyła prezentacja okolicznościowych stroików patriotycznych, przygotowanych przez uczniów. W tym roku konkurs na najładniejszy stroik wygrały: klasa I – kategoria: klasy młodsze, klasa VI – kategoria: klasy starsze.
        Jak co roku piękne stroiki Samorząd Uczniowski złożył w Izbie Pamięci oraz pod pomnikiem przed szkołą.

    Tekst: M.W, Foto:T.Z

  • Wieczornica "Gumieniecka Niepodległa" z udziałem Dziewczyn Grażyny!

    Wieczornica "Gumieniecka Niepodległa" z udziałem Dziewczyn Grażyny!

    W dniu 10 listopada 2017 r. "Dziewczyny Grażyny" wystąpiły w wieczornicy "Gumieniecka Niepodległa", która odbyła się po raz dwudziesty w szczecińskim Zespole Szkół Salezjańskich.
    Przed publicznością, która szczelnie wypełniła szkolną aulę, zaprezentowały się zespoły ze szczecińskich szkół i przedszkoli. Na naszym zespole największe wrażenie zrobiły krótkie spektakle w wykonaniu młodzieży: ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Szczecinie - "Cześć i Chwała Bohaterom", gdzie przy pomocy poezji m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodzi aktorzy we wzruszający sposób oddali tragedię matki godzącej się na śmierć syna w walce o Ojczyznę, oraz z Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, gdzie uczniowie tej szkoły pokazali tragedię zesłańców syberyjskich, śpiewając m. innymi znany "Dziewczynom Grażyny" Hymn Sybiraków.
    "Dziewczyny Grażyny" zaśpiewały z akompaniamentem swojej nauczycielki Grażyny Zajkowskiej trzy utwory: "Modlitwę AK", "Marsz Żoliborza" oraz "Pałacyk Michla". Publiczność bardzo ciepło przyjęła zespół. Dziewczęta nie tylko pięknie śpiewały, ale też prezentowały się patriotycznie - elementami stroju scenicznego były biało-czerwone opaski na ramionach oraz białe i czerwone kwiaty wpięte we włosy.
    Po zakończeniu koncertu wykonawcy zostali obdarowani słodyczami oraz zaproszeni na wspólną kolację przy świecach. Ten czas młodym artystom umilały utwory patriotyczne, pieśni i marsze grane na akordeonie.
    "Dziewczyny Grażyny" z przyjemnością wezmą udział w kolejnej edycji "Gumienieckiej Niepodległej", na którą już teraz zaprosili je Organizatorzy.

    Tekst: G.Z., Foto T.Z

  • DEBIUT SZKOLNEGO ZESPOŁU WOKALNEGO

    DEBIUT SZKOLNEGO ZESPOŁU WOKALNEGO

    W dniu 27.10.2017 r. zespół wokalny "Dziewczyny Grażyny" wystąpił na przesłuchaniach II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, które odbyły się w Pałacu Pod Globusem w Szczecinie, siedzibie Akademii Sztuki.
    Zespół wykonał trzy utwory - "Modlitwę AK", "Marsz Żoliborza" oraz "Pałacyk Michla". Dziewczętom akompaniowała p. Grażyna Zajkowska, nauczyciel muzyki.
    Publiczność nagrodziła zespół oklaskami, dziewczęta z radością wysłuchały słów uznania od członków Jury.

    "Dziewczyny Grażyny" zostały  zaproszone przez jurorów na koncert patriotyczny w Szczecinie z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

    Tekst: G.Z, Foto: T.Z; M.J.

     

  • Syberiada poetycka

    Syberiada poetycka

    W czwartek 26 października 2017 r. obchodziliśmy Święto Szkoły.   Z tej okazji zaprosiliśmy naszych szanownych Gości Sybiraków na wieczornicę pod nazwą: Syberiada Poetycka  2017.

    W programie wieczoru dzieci prezentowały wiersze o tematyce sybirackiej. Uzupełnieniem występu, które dodatkowo wprowadziło w nastrój naszych miłych Gości, była komputerowa wizualizacja, a także oprawa muzyczna w postaci piosenek wykonanych przez Wiktorię Kubiś oraz zespół Dziewczyny Grażyny, a także utworów klasycznych Jana Sebastiana Bacha  i Johanna Pachelbela.

    Wieczór poetycki przygotowała Mariola Wiater przy współpracy z nauczycielami: Bożeną Felicką i Grażyną Zajkowską (piosenki) oraz Katarzyną Staniec (dekoracje).

    Tekst: M.W.

  • Duszę niczym książkę otwieramy…

    Duszę niczym książkę otwieramy…

    26 października uczniowie szóstej klasy uczestniczyli w niezwykłych zajęciach biblioterapeutycznych, które poprowadził pan Mariusz Kiełtyka. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gryfinie.

    Biblioterapia jest formą psychicznego wsparcia, osiąganiem poczucia bezpieczeństwa. Jest to zamierzone, wielozmysłowe działanie biblioterapeuty przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych materiałów czytelniczych wobec jednej osoby lub grupy.

    Temat zajęć był następujący: Czy warto rezygnować z marzeń? Jak postąpił Bilbo Baggins – analizujemy decyzję i skutki postępowania hobbita.

    Nasi uczniowie, co podkreślił pan biblioterapeuta, wykazali się znakomitą znajomością lektury oraz interpretacyjną przenikliwością. Pan Kiełtyka był też pod wrażeniem ładnej polszczyzny uczniów z Radziszewa oraz ich kultury osobistej.

    Dzieci z niecierpliwością dopytywały się o następne spotkanie. Już wiemy, ze październikowe zajęcia będą miały kontynuację na początku 2018 roku. Już się na nie bardzo cieszymy, a Bibliotece Publicznej w Gryfinie serdecznie dziękujemy za współpracę.

    Foto:T.Z, tekst: M.W

  • Rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego

    Rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego

    W piątek 6 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Radziszewie odbyła się uroczysta lekcja, upamiętniająca zakończenie Powstania Warszawskiego. Na lekcji byli obecni uczniowie klas IV – VII, zaś całość opracowali nauczyciele j. polskiego i historii - p. Mariola Wiater i p. Robert Jonasik. Opiekę muzyczną i akompaniament zapewniła p. Grażyna Zajkowska. Pierwsza część lekcji to  śpiewanie piosenek i pieśni powstańczych. Uczniowie z klas VI i VII pod opieką p. Grażyny Zajkowskiej przygotowali dla wszystkich śpiewniki z tekstami piosenek, po raz  pierwszy  wystąpił nowy szkolny zespół wokalny! W drugiej części wszyscy mogli zobaczyć pokaz multimedialny wydarzeń z Powstania Warszawskiego. Mamy nadzieję, że ta lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów!

    Tekst i foto: T.Z.

  • ZEBRANIA RODZICÓW

    ZEBRANIA RODZICÓW

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru informuje, iż w czwartek, dnia 14.09.2017 r. odbędą się zebrania z rodzicami:

    • godz. 16.00 - ZEBRANIA Z RADAMI ODDZIAŁOWYMI POSZCZEGÓLNYCH KLAS ( TRÓJKI KLASOWE)
    • godz. 17.00 - ZEBRANIA W KLASACH

     

    Z uwagi na ważne informacje związane z organizacją roku szkolnego 2017/2018 prosimy o 100% frekwencję.

  • WITAJCIE W SZKOLE!

    WITAJCIE W SZKOLE!

    Witajcie w szkole!” – te słowa powitały dzieci po wakacyjnej przerwie. A oprócz słów – sporo niespodzianek. Nowi nauczyciele i piękny, prawie na ukończeniu, szkolny dziedziniec.

    Naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością również dostojni goście, z Panem Burmistrzem Mieczysławem Sawarynem na czele.

    Pomimo tęsknoty za wakacjami uczniowie z humorem rozpoczęli nowy rok szkolny, prezentując króciutkie przedstawienie o radosnych i pełnych zapału do nauki krasnalach.

    Mamy nadzieję, iż rok szkolny 2017/2018 będzie obfity w sukcesy edukacyjne. Drogie Dzieci, trzymamy za Was kciuki wyjątkowo mocno.

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie informuje, iż uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 04.09.2017 r.

    • godz. 9.00   - msza św. w tutejszej Parafii
    • godz. 10.00 - apel na boisku szkolnym

     

    Serdecznie zapraszamy!

    :-)

  • Pożegnanie Henryka Piłata

    Pożegnanie Henryka Piłata

    W dniu 02.08.2017 r. po długiej walce z chorobą zmarł Henryk Piłat - w latach 2002 - 2014 Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino. Był przyjacielem gryfińskiej oświaty, wrażliwym na problemy drugiego człowieka. Był jednym z najbardziej znanych zachodniopomorskich samorządowców. Miał 65 lat.

    W piatek, dnia 04.08.2017 r. odbędzie się msza święta o godz. 14.00 w kościele p.w. NNMP w Gryfinie. Później kondukt przejdzie z kościoła na cmentarz komunalny w Gryfinie, gdzie odbędzie się pogrzeb.

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz wszyscy Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie składają najbliższym śp. Henryka Piłata wyrazy głębokiego współczucia.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    23 czerwca to ostatni dzień tego roku szkolnego!

    W naszej Szkole uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej.  Zgromadzili się tam zaproszeni goście, pracownicy Szkoły, rodzice i uczniowie. Jak zawsze rozpoczęto od wprowadzenia Sztandaru Szkoły, następnie Pani Dyrektor Beata Wójcik powitała przybyłych. Podczas apelu głos zabrał Radny Miasta i Gminy Gryfino Pan Zenon Trzepacz.

    Uczniowie i rodzice najbardziej czekali na wręczanie nagród. Otrzymali je najlepsi z klas IV, V i VI. Uczniom  z najwyższą średnią  zostały przyznane stypendia!

    Wyróżnieni zostali nie tylko uczniowie. Również rodzice, biorący czynny udział w życiu Szkoły, otrzymali podziękowania i złożyli swoje podpisy w Księdze Przyjaciół Szkoły.

    Honorowym gościem uroczystości był Sybirak, Pan Antoni Rak. Otrzymał na pamiątkę książkę Jemu poświęconą pt. „Mała Syberiada” (związane ze zdobyciem nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym).

    Ponieważ hasłem uroczystości było „Wakacje z książką”, po części oficjalnej odbyło sie przedstawienie teatralne pt. "Sąd nad książką". Uczniowie wspaniale ukazali pozytywne i negatywne cechy książki i komputera! Oczywiście "Sąd" przyznał wygraną książce! A w rolę sędziego wcielił się nauczyciel Pan Andrzej Chatłas ,który zagrał jak prawdziwy aktor!

    Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do Szkoły, gdzie młodsi uczniowie dostali świadectwa i nagrody, a starsi świadectwa.

    Teraz czas na wypoczynek i do zobaczenia po wakacjach!

    Tekst i foto: T.Z

  • SZKOLNA GALA LAUREATÓW

    SZKOLNA GALA LAUREATÓW

    W czwartek, 22 czerwca, nasi uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz symboliczne  upominki za osiągnięcia w konkursach oraz zaangażowanie  w życie szkoły.

    W minionym roku szkolnym szczególnie dużo dzieci wykazało wyjątkową aktywność w pracy zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej Mozaika. Pani Mariola Wiater, opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz animator gazetki wyróżniła następujących uczniów: Zuzannę Górzyńską za regularne przygotowywanie pięknej oprawy graficznej, Michała Felickiego i Oktawiana Kowalskiego za prowadzenie bardzo interesującego kącika  o tematyce podróżniczej, Oliwię Bulińską za  dzielenie się z dziećmi na łamach gazetki pasją czytelniczą, Kacpra Gałka, Mirona Grabowskiego i Krystiana Porowskiego       za terminowe bardzo profesjonalne prowadzenie kącika komputerowego, Paulinę Urtnowską i Paulinę Mysiak za prezentowanie w kąciku kulinarnym niebanalnych pomysłów na smakowite potrawy, Julię Deptułę za kreatywność i wyobraźnię przejawianą w kąciku modowym, Oliwię Gajewską za ładne komentarze rysunkowe do bieżących wydarzeń z życia szkoły, Agnieszkę Kowalczyk, Oliwię Najdę i Aleksandrę Wilczyńską za poczucie humoru i kulturę szkolnych ploteczek prezentowanych w kąciku Bla, ba. pl.

    Pojawiło się też kilku gości, których bardzo ciepło przyjęto do grona młodych redaktorów. Oni również otrzymali drobne upominki na zachętę do dalszej współpracy. Do debiutantów należą: Liwia Watras, Emilia Krzebiatkowska, Amelia Wawrzonek, Wiktoria Kubiak, Jagoda Zakrzewska, Kornelia Sujecka oraz Szymon Kostecki.

    To był szczególny dzień także dla naszej szkoły, z uwagi na wizytę Pana Jana Zapłatyńskiego  - Głównego Specjalistę w Wieloosobowym Stanowisku ds. Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, który na ręce Pani Dyrektor Beaty Wójcik oraz Pani Magdaleny Jacyk przekazał dyplomy uznania Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza za realizację Wojewódzkiego Programu Edukacyjnego „Zdążyć przed powodzią” w uznaniu za innowację i wysoki poziom merytoryczny konkursu.

    Ponadto, z rąk Prezesa Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego nagrodzeni zostali uczniowie, którzy biorąc udział poza konkursem w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy wykazali się bardzo wysokim poziomem zdobywając największą liczbę punktów! Skład mistrzowskiej drużyny: Aleksandra Wilczyńska, Paulina Mysiak, Oliwia Najda, Anita Dobrowolska, Wiktoria Kubiak.

     Kolejną nagrodzoną grupą, była drużyna uczniów klasy IV w składzie: Julia Deptuła, Wiktoria Kubiak, Jagoda Zakrzewska, Kacper Gałek, która w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i uczymy ratować” WOŚP otrzymała wyróżnienie, za wykonanie gry edukacyjnej o tematyce pierwszej pomocy przedlekarskiej.

    Wręczono także dyplomy oraz nagrody książkowe sportowcom: Bartłomiej Pawlik, Aleksandra Wilczyńska, Oliwia Najda, Julia Deptuła, Kornelia Sujecka, Wiktoria Kubiak.

    Wszystkim zaangażowanym dzieciom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ich piękną pracę i życzymy wspaniałych wakacji.

    Tekst: M.W, M.J/Foto: T.Z

  • MACIEJ MYSIAK Z WIZYTĄ W SZKOLE!

    MACIEJ MYSIAK Z WIZYTĄ W SZKOLE!

    W dniu 22.06.2017 r. na zaproszenie uczniów i nauczycieli odpowiedział Pan Maciej Mysiak odwiedzając Szkołę Podstawową im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie! Pan Maciej jest zawodnikiem 1 ligowej drużyny piłkarskiej - Znicz Pruszków i gra na pozycji środkowego obrońcy. Jako absolwent Szkoły Podstawowej w Radziszewie udzielił kilku cennych wskazówek najmłodszym pasjonatom piłki nożnej. Opowiadał o swojej karierze piłkarskiej, a także udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie klasy II i III mieli niecodzienną okazję rozegrać wspólnie mecz z zawodnikiem 1 ligowej drużyny piłkarskiej. Swoją obecność Szanowny Gość zaznaczył wpisując się do Księgi Absolwentów naszej szkoły. Obiecał, że przy najbliższej okazji odwiedzi ponownie naszą szkołę, aby poznać wszystkich uczniów. Serdecznie dziękujemy!

    Tekst: M.J/Foto: T.Z, B.F

     

  • CZWARTE MIEJSCE W POLSCE!

    CZWARTE MIEJSCE W POLSCE!

    13 czerwca ogłoszono wyniki IX edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno, którego organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Starosta Opolski Henryk Lakwa, Starosta Strzelecki Józef Swaczyna i Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Uroczystość odbyła się w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Do udziału w IX edycji konkursu zakwalifikowało się 60 prac spośród 63 nadesłanych ze szkół obejmujących wszystkie trzy poziomy edukacji, tj. podstawowych, gimnazjów i średnich. Do ścisłego finału wytypowano 6 szkół, w tym Szkołę Podstawową  im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie.

    Jury w składzie: Ewelina Klimczak (CMJW w Łambinowicach-Opolu), dr Renata Kobylarz-Buła (CMJW w Łambinowicach-Opolu), dr Iwona Konopnicka – przewodnicząca (Uniwersytet Opolski), Sebastian Mikulec (CMJW w Łambinowicach-Opolu), Iwona Cichoń (CMJW w Łambinowicach-Opolu) postanowiło przyznać projektowi pt. Mała Syberiada zrealizowanemu pod kierunkiem pani Marioli Wiater przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły wyróżnienie. Uzyskana liczba punktów uplasowała nas na czwartym miejscu w Polsce.

    Członkowie Jury oraz dyrekcja Muzeum docenili wrażliwość naszego zespołu, ciekawość historyczną, wytrwałość w poszukiwaniu informacji i zdobywaniu wiedzy oraz twórczą prezentację pracy, którą poświęciliśmy osobie pana Antoniego Raka    w nawiązaniu do naszych znaków pamięci: pomnika i logo.

    Podczas publicznego ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród laureaci przedstawili  5-minutowe wystąpienie dotyczące danej pracy w formie prezentacji multimedialnej. W imieniu naszego zespołu projekt  przedstawiła pani Mariola Wiater.

    Oprócz zespołu autorskiego na uroczystości byli również obecni: pan Antoni Rak oraz pani dyrektor Beata Wójcik.

     

    Projekt pt. Mała Syberiada wykonali:

     

    Mariola Wiater (nauczyciel) - koordynacja projektu; tekst, dobór i opracowanie zdjęć, projekt okładki i elementów graficznych:

    Bożena Felicka i Jolanta Romanowicz (nauczyciele) - popularyzacja projektu Zuzanna Górzyńska, Liwia Watras, Amelia Wawrzonek (uczniowie) - rysunki

    Michał Felicki (uczeń) - dokumentacja fotograficzna przebiegu realizacji projektu

    Tekst: M.W

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie
    ul. Szczecińska 54, Radziszewo
    74-100 Gryfino

    ADRES E-DORĘCZEŃ:
    AE:PL-21743-76452-VCADH-34
  • 91 4160123

Galeria zdjęć