Dyrekcja I Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Radziszewie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, a także rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się w dniu 03.09.2018 r.o godzinie 10.00 na terenie szkoły. Apel poprzedzony będzie mszą świętą odprawioną w tutejszej parafii o godz. 9.00 .
W ten niezwykle radosny dzień w Szkole Podstawowej w Radziszewie odbył się uroczysty apel podsumowujący miniony rok szkolny. Nie zabrakło oczywiście honorowych gości z Panem Antonim Rakiem reprezentującym Sybiraków oraz Panem Zenonem Trzepaczem – Radnym Miasta i Gminy Gryfino na czele.
Pani dyrektor Beata Wójcik w swoim wystąpieniu podsumowała kończący się rok szkolny, zwracając uwagę na wkład pracy nauczycieli, zaangażowanie uczniów w naukę i rodziców w życie społeczności szkolnej. Podziękowała też pracownikom obsług i administracji, którzy zawsze służyli szkole pomocą. Zgromadzonym życzyła udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji i miłego wypoczynku.
Potem nadeszła najbardziej oczekiwana przez wszystkich, a przede wszystkim przez uczniów, część uroczystości - wręczenie nagród przygotowanych przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców.
Średnią ocen 5,20 i wyższą a tym samym stypendium za naukę otrzymali następujący uczniowie:
- Kacper Gałek z klasy V,
- Milena Lipska z klasy VI,
- Paulina Urtnowska z klasy VI,
- Aleksandra Wilczynska z klasy VII.
Ponadto średnią powyżej 4,75, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie i świadectwo z wyróżnieniem uzyskali następujący uczniowie:
z klasy IV: Jakub Kułdosz, Bartosz Grabowski, Wiktoria Kubiś,
z klasy V: Amelia Wawrzonek, Julia Żmuda,
z klasy VI: Zuzanna Górzyńska, Wojciech Janowski, Amelia Jóśkowiak, Paulina Mysiak, Krystian Staszak,
z klasy VII: Agnieszka Kowalczyk.
Po części oficjalnej przyszedł czas na krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów, które w zabawnej formie ukazało walkę dobra ze złem (sił anielskich i diabelskich) w duszy Maćka. Rozterki ucznia stojącego przed dylematem: czy słuchać rodziców i rozsądnie korzystać z wakacyjnych uciech, czy też zbuntować się i beztrosko spełniać swoje często niebezpieczne zachcianki - to temat niezwykle ważny i naprawdę godny przemyślenia przez wszystkie dzieci.
Kolejny rok szkolny za nami. Teraz odpoczywajmy, bawmy się, poznawajmy interesujących ludzi i zachwycające miejsca w Polsce i na świecie. Nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym oraz innych, tak by we wrześniu w zdrowiu i pełni energii spotkać się na apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny.
Do zobaczenia we wrześniu!
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII:
http://sp-radziszewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1
Tekst: M.W, Foto T.Z
W sobotę 09.06.2018 r. z okazji Dnia Dziecka przy Szkole Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie odbył się integracyjny rodzinny festyn sportowo – rekreacyjny pt.”Rodzina na medal”. Organizatorzy przygotowali całą gamę atrakcji dla dzieci oraz rodziców, dziadków i babć. Nad całością czuwała dyrektor szkoły p. Beata Wójcik, która uroczyście otworzyła imprezę o godzinie 10.00. Główną atrakcją tego dnia były rodzinne konkurencje sportowe prowadzone przez p. M.Jacyk i p. A.Chatłasa, takie jak: „ latający ziemniak”, „z kubka do kubka”, „narty” oraz „ringo”, podczas których dzieci wraz z opiekunami walczyli o puchary i medale ufundowane przez Radę Rodziców. Ale to nie koniec niespodzianek. Pani A.Czajkowska i p. K.Tyła malowały twarze. Ponadto dzieci bawiły się na trampolinie, w basenie z kulkami, mogły uczestniczyć w loterii fantowej, a także prezentować swoje artystyczne talenty. Swój prywatny sprzęt rekreacyjno - sportowy użyczył p. A.Kotowski. Dzieci miały szansę sprawdzić swoją celność i szybkość w rzutach do kosza. W przerwach pomiędzy atrakcjami wszyscy mogli degustować pyszne ciasta, przeróżne wypieki przygotowane przez rodziców, grochówkę, hamburgery, watę cukrową, popcorn. Nad częścią artystyczną i występem zespołu wokalnego „Dziewczyny Grażyny” oraz nad nagłośnieniem czuwała p. G.Zajkowska oraz p. R.Jonasik, który z klasą VI i VII zaprezentował wspaniałe komediowe przedstawienie ku radości wszystkich obserwujących. Uczniowie tańczący breakdance zademonstrowali piękny układ taneczny. Malowanie domków sprawiło ogromną przyjemność i frajdę wszystkim klasom oraz rodzicom uczniów. Ważnym wydarzeniem tego dnia była akcja charytatywna „ Licytujemy dla Amelki”, którą przygotowały panie B. Felicka i J. Romanowicz. Swoje wsparcie w licytacji okazał także p. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz radny Zenon Trzepacz. Całość prowadzili p. B.Wójcik, p. A.Chatłas oraz A.Kubiak. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu rodziców, przyjaciół szkoły, darczyńców i sponsorów udało się zebrać imponującą kwotę, która zostanie przekazana przez dyrektor szkoły p. Beatę Wójcik na ręce mamy.
Z tego miejsca pragniemy złożyć serdeczne podziękowania rodzicom, obsłudze szkoły, nauczycielom i instytucjom, a także wszystkim osobom zaangażowanym, które przyczyniły się do udanej organizacji imprezy. Bez Was nie dalibyśmy rady! Uśmiech dziecka bezcenny!
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii: http://sp-radziszewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=0
Tekst:M.J/ Foto:A.Cz., M.B.
Po raz kolejny gminy Widuchowa, Moryń i Gryfino włączyły się w 9 edycję projektu Minimundial „Podejmij Wyzwanie”, który daje możliwość pokazania dzieciom swoich umiejętności piłkarskich. Na Stadionie Miejskim w Gryfinie w niedzielę 3 czerwca 2018 r. od godziny 10:00 trwały rozgrywki, w których wzięło udział 12 drużyn reprezentujących poszczególne państwa. Nasza szkoła reprezentowała Polskę.
Minimundial „Podejmij Wyzwanie” daje mnóstwo emocji. Rady co do gry padały od trenerów, kibicujących rodziców i kolegów. Minimundialowe spotkanie to nie tylko sportowa zabawa. To również edukacja dzieci poprzez konkursy, zachowania sportowe. Dzisiejszy niedzielny dziecięcy Minimundial „Podejmij wyzwanie” został zorganizowany przy pomocy Urzędu Miasta i Gminy Gryfino oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie.
Tekst: M.J/ Foto: M.J, egryfino
W dniu 17 maja 2018 r. klasy IV oraz VI naszej szkoły wzięły udział w warsztatach muzealnych „Dźwięki przeszłości”, zorganizowanych w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Inicjatorem tego wyjazdu był nauczyciel plastyki, p. Grażyna Zajkowska.
Warsztaty prowadził znakomity szczeciński muzyk oraz historyk, p. Stanisław Mazurek. Zaprezentował uczniom wiele instrumentów używanych w średniowieczu, Zbudował je własnoręcznie, wiernie je rekonstruując. Pokazał również, że znakomicie na nich wszystkich gra, a było ich wiele. Były to przede wszystkim instrumenty dęte i strunowe. Każdy z tych instrumentów był bohaterem jednej z wielu fascynujących opowieści o pomysłowości, wierzeniach, sztuce wykonawczej i rzemieślniczej ludzi średniowiecza. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy między innymi:
• podobny do skrzypiec FIDEL,
• jedyny instrument strunowy korbowy – LIRĘ KORBOWĄ,
• lutnię,
• kobzę,
• flety i dwojnice (rodzaj podwójnego fletu),
• szałamaję,
• okarynę oraz wiele innych.
Pan Stanisław, by przybliżyć uczestnikom warsztatów tę epokę, był ubrany w historyczny strój. Emocjonującym zakończeniem warsztatów, które przebiegły w skupieniu, gdyż budziły wielką ciekawość uczniów, były konkursy – na rozpoznawanie melodii, wyklaskiwanie rytmów, i – na taniec przy muzyce średniowiecznej granej przez p. Stanisława! Zgłosiło się troje uczniów: Paulina, Bartek i Oktawian. Wygrał Oktawian, choć wyprzedził Paulinę dosłownie „o włos”. Zwycięzcę wybierali widzowie głosując na każdego tancerza.
Pan Stanisław nagrodził uczestników konkursów, a także najaktywniejszych uczniów drobnymi instrumentami. Była też możliwość zakupu niektórych instrumentów. Nie zauważyliśmy, kiedy minęły prawie dwie godziny… Cóż, od tej pory muzyka średniowieczna jest dla nas żywa, i, choć brzmi to niewiarygodnie – można jej z przyjemnością słuchać, a także przy niej tańczyć.
Dziękujemy prowadzącemu za wspaniałe warsztaty
Tekst i foto: G.Z.
W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. klasa VII pod opieką nauczyciela plastyki p. Grażyny Zajkowskiej oraz p. Marty Bańskiej wyjechała na warsztaty plastyczne do Szczecina.
Odbyły się one w Trafostacji Sztuki - działającym od 2013 r. centrum sztuki współczesnej. Tematem będącym częścią cyklu "ABC sztuki" był ...czas. Uczniowie wykonali oryginalne prace pod kierunkiem prowadzącej warsztaty szczecińskiej artystki - p. Marii Stafyniak.
Zwiedzili również wystawę dzieł duńskiego artysty Rene Holm'a - "Darkness". Obrazy zrobiły na uczestnikach warsztatów duże wrażenie - niezwykły był zarówno nastrój, tematyka, jak i ... faktura obrazów. To zupełnie co innego - zobaczyć dzieła artysty na żywo, lub - w sieci :)
Z przyjemnością odwiedzimy Trafostację jeszcze raz :)
Tekst i foto: G.Z.
Dnia 19.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Radziszewie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosna w poezji”.
Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe i przystąpiło do niego 18 uczniów z terenu naszej gminy. Recytacje były na wysokim poziomie- uczniowie zadziwiali doskonałym opanowaniem pamięcio-wym, często bardzo długich tekstów oraz ciekawą, bardzo dojrzałą in-terpretacją wierszy. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych.
Poniżej przedstawiamy laureatów w poszczególnych kategoriach:
Klasy I
I miejsce – Maja Kawicka SP nr 1 w Gryfinie
II miejsce – Malwina Szczęsna SP w Radziszewie
Victoria Zarzycka SP nr 3 w Gryfinie
III miejsce – Antoni Załuska SP nr 2 w Gryfinie
Klasy II
I miejsce – Jagoda Podworska SP nr 3 w Gryfinie
II miejsce – Sandra Antosik SP nr 2 w Gryfinie
III miejsce – Adam Zając SP w Żabnicy
Klasy III
I miejsce – Malwina Kosiorek SP nr 1 w Gryfinie
II miejsce – Maja Świrbut SP w Gardnie
III miejsce – Maja Jastrząbek SP w Żabnicy
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczest-nicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst i foto: U.M.
Piękny kwietniowy czwartek… W Bibliotece Publicznej w Gryfinie miało miejsce niezwykłe wydarzenie - uczniowie ze szkoły w Radziszewie przedstawieniem teatralnym pt. „Książka przed sądem” zaprosili publiczność - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie – do rozmowy i wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Czy w dobie komputeryzacji i nieustannego rozwoju techniki tradycyjna książka jest przeżytkiem? Jak się do tego problemu ustosunkować? Chronić książkę czy pogodzić się z jej przegraną?
Zarówno aktorzy jak i widzowie potraktowali zadanie niezwykle poważnie i z wielkim zaangażowaniem usiłowali rozstrzygnąć sporną kwestię. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci pod kierunkiem prowadzącego dyskusję pana Mariusza Kiełtyki dzieliły się miedzy innymi swoimi pomysłami na temat tego, jakim miejscem powinna być współczesna biblioteka, by w atrakcyjny sposób przyciągać szczególnie najmłodszych czytelników. Nie brakowało głębokich przemyśleń oraz dużej porcji humoru.
To piękne spotkanie mądrych i wrażliwych dzieci odbyło się 5 kwietnia w Bibliotece w Gryfinie dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pana kustosza Mariusza Kiełtyki, za które reżyser przedstawienia – pani Mariola Wiater oraz pani bibliotekarka ze szkoły w Radziszewie –Teresa Zimnoch – składają serdeczne podziękowania.
Tekst:M.W, Foto: T.Z.
W dniu 28.03.2018 r. w ZSO w Gryfinie odbyły się eliminacje gminne do Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły wystarowali w dwóch kategoriach wiekowych: IV-VI - dwie drużyny w składzie:
Drużyna I: Paulina Mysiak, Wiktoria Kubiak, Wojciech Janowski, Kacper Gałek, Miron Grabowski ( II miejsce)
Drużyna II: Marcelina Mysiak, Karol Wiśniewski, Jakub Kułdosz, Bartosz Grabowski, Milena Lipska (IV miejsce)
oraz
w kategorii Junior VII - III Gimnazjum - drużyna w składzie:
Aleksandra Wilczyńska, Oliwia Najda, Katarzyna Kułdosz, Anita Dobrowolska, Oliwia Bulińska (IV miejsce).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Amelia Wawrzonek, Amelia Jóśkowiak oraz Liwia Watras – uczennice Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie – odniosły wielki sukces w X Regionalnym Konkursie Literackim pt. Oto ja, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów – oddział Szczecin we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczecinie. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem zadaniem uczestników cyklicznego konkursu było napisanie pracy w dowolnej formie literackiej związanej z hasłem O to ja i podróże.
Tegoroczny konkurs okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla autorek ze szkoły w Radziszewie. Amelia Wawrzonek, uczennica V klasy, zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych za pracę pt. Jakociara – Na kocim szlaku. Amelia Jóśkowiak, uczennica klasy VI, w tej samej kategorii otrzymała wyróżnienie za pracę pt. Nuuk – kartka z dziennika podróży. Liwia Watras, uczennica VII klasy, w kategorii gimnazjów i klas VII, otrzymała wyróżnienie za pracę pt. Auto – refleksja.
Opiekunem młodziutkich pisarek jest pani Mariola Wiater.
Laureatkom serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu!
Tekst i foto: M.W.
16 marca odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”, które poprzedzone były eliminacjami szkolnymi, przeprowadzanymi w gryfińskich szkołach.
Eliminacje gminne zostały przeprowadzone przez: gryfińską straż miejską, komendę policji w Gryfinie, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Oto, jak wyglądała klasyfikacja:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Radziszewie - w składzie: ( K.Gałek, W.Kubiak, A.Wilczyńska, W.Janowski)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie
4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie
5 miejsce – Szkoła Podstawowa w Żabnicy
6 miejsce – Szkoła Podstawowa w Chwastnicy
7 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gardnie
Ponad to eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zakończyły się sukcesem Wiktorii Kubiak, która uzyskała III miejsce! Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się również Miron Grabowski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
15 marca po raz kolejny wzięliśmy udział w zajęciach z biblioterapii prowadzonych przez pana Mariusza Kiełtykę w Bibliotece Publicznej w Gryfinie.
Tym razem próbowaliśmy odpowiedzieć, na czym polega prawdziwe bohaterstwo. Tekstem, który stanowił dla nas inspirację była kultowa książka dla dzieci i młodzieży, na której wychowały się całe pokolenia - „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnara.
Na podstawie historii dzielnego Nemeczka uczyliśmy się, jak słabość zamienić w siłę, jak zachować się wobec osób agresywnych, jak panować nad własnymi negatywnymi emocjami. Rozpoznawaliśmy mocne i słabe strony naszych charakterów.
Zajęcia z panem Kiełtyką z pewnością nas ubogaciły i sprawiły, ze z większą świadomością będziemy kontrolować własne zachowanie w sytuacjach konfliktowych.
Tekst: M.W, Foto: T.Z
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaprasza na spektakl teatralny "Tu rządzi kot", w charakterze bajki o tematyce profilaktycznej dla uczniów w wieku od 6 do 10 lat - w sobotę tj. 10 marca 2018 roku o godzinie 12.00, na scenie Gryfińskiego Domu Kultury. Spektakl wystawiony zostanie przez Teatr "Kurtyna" z Krakowa.
Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny!
W dniach 14-15 marca 2018 r. nasza szkoła otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do naszej społeczności. Czekamy na Was w godzinach 15.30 - 17.30. W planach zajęcia otwarte, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i wiele innych atrakcji.
Serdecznie zapraszamy!
Z radością informujemy, iż ze środków uzyskanych z licytacji podczas charytatywnej imprezy "Najlepiej razem" zostało zakupionych 10 tabletów dla uczniów na łączną kwotę 4600 zł.
Dzięki hojnemu wsparciu tego projektu przez darczyńców i przyjaciół szkoły najmłodsze dzieci będą mogły na zajęciach rozwijać swoje umiejętności informatyczne.
Serdecznie dziękujemy!
Dnia 1 marca Szkoła Podstawowa im Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie miała przyjemność gościć zespół studentów z Koła Naukowego Project, z Uniwersytetu Szczecińskiego, z Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług.
Studenci przeprowadzili dla uczniów wysokiej klasy warsztaty pt.”Misja Project-warsztat młodego Managera” mające na celu naukę pracy zespołowej oraz zrozumienie czym jest projekt. Podczas zajęć kształtowano podstawowe kompetencje kluczowe, m.in.: kreatywność, przedsiębiorczość, umiejętność pracy zespołowej, umiejętność planowanowania i rozwiązywania problemu, budowania zespołu w celu rozwiązania zadania, umiejętności werbalne i inne. Najmłodsze dzieci (klasa 0-1) budowały zespołowo wieżę z papieru, klasy 2-3 rozwijały prędkość na samodzielnie wykonanym torze wyścigowym, dzieci z klasy 4-5 uczyły się procesu produkcyjnego i organizowania zespołu na przykładzie produkcji pizzy, a najstarsze z klas 6-7 zrozumiały czym jest ciąg produkcyjny i współpraca w zespole podczas warsztatu The Whisky Game. Warsztaty były odpowiednio dobrane do wieku oraz wiedzy uczestników i charakteryzowały się dużym profesjonalizmem.
Dla dzieci była to niesamowita przygoda, tworzyły zgrane zespoły, z uwagą słuchały rad trenerów oraz wykonywały swoje zadania z niesamowitą skutecznością. Uczniowie na koniec otrzymali certyfikaty IPMA Kids oraz IPMA Junior i słodki poczęstunek.
Jesteśmy dumni z ich osiągnięć, wszyscy spisali się na medal, a wspomnienia z warsztatów na długo pozostaną w naszej pamięci.
Organizatorzy warsztatów: Uniwersytet Szczeciński - Koło Naukowe Project, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług, Zachodniopomorska Grupa Regionalna IPMA
Opiekun KN Project: dr Joanna Rzempała
Trenerzy z KN Project:
Klasy 0-1 - Amelia Szwarc Katarzyna Szydłowska, Łukasz Szczepaniak
Klasy 2-3 – Dagmara Boćko, Paulina Fedorowiat, Katarzyna Pawlak
Klasy 4-5 – Katarzyna Warcholak, Daria Strońska, Radosław Adamski
Klasy 6-7 – Oskar Dyrdal, Joanna Rzempała, Irena Wójcik, Katarzyna Walkowiak
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Radziszewie informuje o zebraniach rodziców w dniu 11.01.2018 r. Porządek zebrań:
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie przygotowali jasełka z pomocą nauczycielek: p. Katarzyny Gierek (religia) oraz p. Grażyny Zajkowskiej (muzyka). Zespół wykonawców składał się z aktorów oraz zespołu wokalnego naszej szkoły „Dziewczyny Grażyny”. Scenariusz jasełek w zabawny sposób przedstawił rolę zwierząt w narodzinach Jezusa. Nie zabrakło też głównych postaci, czyli Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i królów. Kolorowa scenografia i starannie dobrane stroje dopełniły całości przedstawienia. Nieodłączną częścią jasełek były kolędy śpiewane przez „Dziewczyny Grażyny” z akompaniamentem nauczyciela: „Anioł pasterzom mówił”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „O gwiazdo betlejemska”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz „Lulajże Jezuniu”, w którym to utworze Oliwia Najda zagrała na flecie sopranowym pierwszą zwrotkę.
Jasełka dzieci zaprezentowały trzykrotnie. Premiera odbyła się w „Zagrodzie” 15 grudnia 2017r. na spotkaniu opłatkowym. Mieszkańcy oraz zaproszenie goście nagrodzili wysiłek młodych aktorów i zespołu wokalnego gromkimi brawami.
W dniu 22 grudnia jasełka zaprezentowano w szkole. Tym razem widzowie: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali przygotowane przez dzieci śpiewniki. Przedstawienie zostało wzbogacone o wspólne kolędowanie, a wykonano wszystkie znane zwrotki każdej kolędy. Było ich nawet kilkanaście!
Nasi artyści wyjechali też na konkurs. 5 stycznia w Centrum Kultury w Chojnie odbyła się XIX edycja Rejonowego Przeglądu Jasełek, w którym wzięły udział dzieci ze szkoły w Radziszewie. Pozostałe zespoły reprezentowały przedszkola i szkoły podstawowe w Chojnie oraz miejscowościach regionu. „Wystartowało”14 zespołów, a nasi uczniowie zdobyli III miejsce ! Ciepłe słowa jury dotyczyły akompaniamentu „na żywo”oraz gry na flecie, co było wyjątkowe wśród wszystkich przedstawień.
Gratulujemy sukcesu naszym artystom!
Tekst: G.Z, Foto: Centrum Kultury w Chojnie