BIP

  • Debiut Szkolnego Klubu Wolontariusza

    W piątek, 28 marca, grupa ośmiorga dziewcząt z nowo powstałego w naszej szkole Szkolnego Klubu Wolontariusza po raz pierwszy wzięła udział w zorganizowanej w Gryfinie akcji wolontariatu mającej na celu pielęgnowanie międzypokoleniowej więzi pomiędzy dziećmi i młodzieżą a seniorami.

    Nasze wolontariuszki rozpoczęły realizację swojej misji od uporządkowania Ekozakątka koło Laguny. Następnie w pięknej wiosennej aurze przeszły wraz z seniorami ulicami Gryfina w wielobarwnym pochodzie. Czas spędzony w towarzystwie seniorów zakończyło wspólne ognisko.

    Był to bardzo radosny i piękny debiut naszych uczennic w szlachetnej służbie wolontariatu.

    Uczestnicy akcji: Zuzia Wawrzyńczyk (kl.4), Kinga Młynarczak (kl.4), Maja Słonina (kl.4), Amelka Durazińska (kl. 5), Zuzia Sobisz (kl.5), Hania Wiśniewska (kl. 5), Lidka Kanclerowicz (kl.8) , Gabrysia Somer (kl.8).

  • Wycieczka klasy 5a na kręgle

    Wycieczka integracyjna klasy 5a wraz z zaprzyjaźnioną Klasa 5a że Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie .

    Integrowalismy się na kręglach i w kinie. Byliśmy również na spacerze po Wałach Chrobrego i parku Żeromskiego. Byl to naprawdę udany dzień!

  • Dni otwarte w naszej szkole!

  • Uczniowie w Filharmonii

    Cały występ polegał na przekazaniu młodzieży, ze warto prosić o pomoc.

    Przekazali to w sposób młodzieżowy, rapując. 

    Wykonanie całego rapu było dokładne, a słowa z piosenki były zaśpiewane z emocjami i szczerze. Podobała mi się również zmiana nauczyciela, mimo tego że była to jedna osoba, to mogliśmy zobaczyć ją w wielu śmiesznych postaciach. W niektórych momentach ciężko było się nie zaśmiać, lub nie rapować, za pomocą tekstu wyświetlanymi przed nami. Nigdy się tak nie naśmiałam, ucząc się o życiu. Jakbym miała wybór poszłabym tam jeszcze raz. 

                                           - Kaja Lewandowska 8a

  • 4a w Fabryce Wody

     

    W piątek, 21 lutego 2025 roku, pojechaliśmy na niezwykłą wycieczkę. 

    Niezwykłą dlatego, że odwiedziliśmy nowe dla nas miejsca, a było to tak wciągające i ciekawe, że nie chcieliśmy wracać do domu :)

     

    Na początek pojechaliśmy "jedynką" do Ronda Ułanów Podolskich w Zdrojach, gdzie oddaliśmy im hołd przy głazie będącym miejscem ich pamięci. 

     

    Następnie dwoma kolejnymi autobusami pośpiesznymi dotarliśmy do Fabryki Wody, gdzie przez trzy godziny zwiedzaliśmy i eksplorowaliśmy Edukatorium - interaktywne muzeum poświęcone wodzie. Choć przyswoiliśmy wiedzę z fizyki, matematyki, chemii, biologii, geografii i historii, nie było to trudne, ale ciekawe. 

    Ostatnią strefą był wodny plac zabaw - i to podobało się nam najbardziej :)

     

    Po odpoczynku i posiłku zgłosiliśmy się do instruktorów na ściance wspinaczkowej. Najpierw przeszliśmy szkolenie dotyczące bezpieczeństwa oraz używanych podczas wspinaczki komend, następnie przystąpiliśmy do wspinania się. Nie było łatwo, ale podjęliśmy wyzwanie, i każdy z nas dał radę :)

     

    Zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni, wróciliśmy do domów. 

     

    Na szczęście - nazajutrz zaczął się weekend :)

     

    /GZ

     

  • SpaceYlo1 w naszej szkole

     Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie angażują się w wyjątkowe przedsięwzięcie – międzynarodowy konkurs CanSat, organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA).

     W ramach projektu młodzi naukowcy budują minisatelitę wielkości puszki napoju, który ma przeprowadzić misję badawczą w atmosferze. Zespół SpaceY rozwija swoje umiejętności w zakresie technologii kosmicznych, pokazując jednocześnie, że młodzież z Gryfina potrafi mierzyć wysoko!

     Zespół SpaceY – kto za tym stoi?

     SpaceY to sześcioro uczniów, z których każdy pełni kluczową rolę w realizacji projektu.

    • Kacper Romuk, lider zespołu, koordynuje wszystkie zadania i pilnuje, by projekt przebiegał zgodnie z planem oraz zajmuje się przygotowaniem elementów elektronicznych i oprogramowania.

    • Patryk Mitręga odpowiada za promocję i współpracę z partnerami, Patryk Szpunar zajmuje się dokumentacją, dbając o każdy etap projektu.

    • Zofia Szymańska rozwija system odzyskiwania minisatelity, a Tomasz Kowalczyk testuje wszystkie urządzenia i oprogramowanie oraz trenuje model sztucznej inteligencji.

    • Julia Żukowska zajmuje się projektowaniem 3D, tworząc modele niezbędne do budowy satelity.

    Nad całością projektu czuwa Eliza Bodys, wspierając zespół od strony technicznej jako nauczyciel opiekujący się grupą.

     Dlaczego CanSat?

     Konkurs CanSat to niepowtarzalna okazja by rozwinąć oraz zdobyć szereg umiejętności przydatnych w późniejszej pracy zawodowej. Nie ma lepszego sposobu by na typ etapie edukacji zamienić się w inżyniera i zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem, które angażuje wiele umiejętności z nauk ścisłych. Dla Kacpra i Patryka konkurs CanSat to kolejne technologiczne wyzwanie, natomiast pozostali uczniowie po raz pierwszy mają okazję uczestniczyć w tak zaawansowanym projekcie.

     Każdy z nich przyjął rolę zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami, co umożliwia pełne zaangażowanie.

     Misja projektu i jej cele

     CanSat wymaga od uczestników wykonania misji podstawowej, polegającej na pomiarach atmosferycznych, takich jak temperatura i ciśnienie, oraz przesłaniu zebranych danych do stacji naziemnej. Zespół SpaceY podjął się również misji dodatkowej, która obejmuje autonomiczny system lądowania, zdolny do analizowania terenu i wybierania bezpiecznego miejsca do lądowania satelity.

     Taka technologia może znaleźć zastosowanie w przyszłych misjach kosmicznych.

    Próby i testowanie minisatelity

     Prace nad projektem obejmują już zaawansowane próby – testowany jest m.in. zasięg anteny oraz oprogramowanie minisatelity, które kontroluje jej działanie. CanSat na tym etapie jest już w pełni funkcjonalny i spełnia swoje zadania. Nie możemy się doczekać aby przetestować go w całości i wystrzelić w powietrze podczas finału konkursu!

     Korzyści dla uczniów i przyszłe perspektywy

     Projekt CanSat daje młodym ludziom z Gminy Gryfino możliwość zdobycia cennego doświadczenia i praktycznej wiedzy. Uczestnicy nie tylko rozwijają się w zakresie technologii, inżynierii i mechatroniki, ale również doskonalą umiejętność pracy zespołowej i zarządzania projektem. 

     SpaceY to przykład, że młodzież z naszej gminy potrafi sięgać gwiazd i realizować ambitne plany, które mogą inspirować innych do działania i rozwijania pasji. 

    #MlodaEnergia #GminaGryfino #Gryfino I Liceum Ogólnokształcące w Gryfinie #gryfino

  • Wizyta w #EcoGenerator Szczecin

    W styczniu 2025 roku klasy 5a i 8a wraz z uczniami klas 5a i 8a ze Szkoły Podstawowej w Gardnie odwiedziły instalację EcoGeneórator w Szczecinie.

    Uczniowie dowiedzieli się, jak poprawnie segregować odpady, jak dać drugie życie przedmiotom, które są jeszcze sprawne, ale nam niepotrzebne. Jakie odpady wrzucić do żółtego kosza, a jakie do BIO. Lekcja była naprawdę pouczająca.

    W naszej gminie przedmioty sprawne, ale nam niepotrzebne, można oddać do PSZOKu na Składowisku Odpadów Komunalnych w Gryfinie. 

    W czasie lekcji w terenie uczniowie mogli zobaczyć, jak przebiega spalanie odpadów zmieszanych i na własne zmysły poczuć, że po spalaniu z komina wydobywa się tylko para wodna. 

    Już nie możemy się doczekać terminu za rok, kiedy to kolejni uczniowie odwiedzą tą instalację.

    Po lekcji w EcoGeneratorze był czas na obiadek i na integrację w kinie.

  • #LaboratoriaPrzyszlosci 2024

    W ramach #LaboratoriaPrzyszłości w szkole wykorzystywany jest sprzęt zakupiony w ramach projektu. Uczniowie uczą się projektować druk 3D i ich projekty są drukowane na drukarce, wykorzystują długopisy 3D do swoich własnych kreatywnych projektów oraz układaja klocki LEGO SPIKE i je programują. Poszerzają swoje horyzonty i nabywają ważne umiejętności pracy w grupie i pracy z technologią.

  • Życzenia Świąteczne

  • Uwaga!!! Zbiórka!!!

  • Wycieczka klasy 4a do Szczecina

    12 grudnia my - czwartoklasiści - wybraliśmy się do Szczecina. Czekał na nas koncert w filharmonii "Akademia Pana Kleksa", jednak program naszej wycieczki był o wiele bogatszy. Nasz wychowawca - pani Grażyna Zajkowska - oprowadziła nas po Szczecinie. Dowiedzieliśmy się, kim był Kardynał Wyszyński, gdyż na ulicy jego imienia wysiedliśmy z tramwaju nr 7. Zwiedziliśmy piękny Rynek Sienny z kolorowymi kamieniczkami i szczecińską pompą z gryfem. Podziwialiśmy piękny budynek Muzeum Historii Szczecina i dowiedzieliśmy się, jak wygląda styl gotycki. Po drodze filmował nas samochód Google :) Przeszliśmy przez dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich, gdzie usłyszeliśmy bicie zegara na wieży. Obejrzeliśmy też pomnik  księcia Bogusława X i jego żony - polskiej królewny Anny Jagiellonki, którzy żyli na Zamku i władali księstwem Gryfitów, czyli Pomorzem. Zmęczeni, zjedliśmy pyszne szczecińskie paszteciki z barszczem.

    W Filharmonii bawiliśmy się świetnie - czekała na nas wspaniała muzyka i zabawna historia w wykonaniu Agaty i Golarza Filipa przebranego za  ... kuratora! Orkiestrą dyrygował Szpak Mateusz. Wszystko dobrze się skończyło, gdyż Agata zdobyła czterdzieści piegów i zostawiła fałszywą gitarę za rzeczką strzeżoną przez Kaczkę - Dziwaczkę ;)

    Po zjedzeniu wspólnego posiłku w Galaxy zmęczeni, lecz zadowoleni, wróciliśmy do domów. 

    Prosimy o więcej takich wycieczek! 

  • Dzień Pluszowego Misia

    https://www.mammarzenie.org/content/uploads/2024/10/DPM_www_aktualnosci-1024x768.png

    SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE

    Zwracamy się do Państwa i Was drodzy Uczniowie z uprzejmą prośbą o włączenie się w zbiórkę upominków dla dzieci z oddziału onkologicznego w Szczecinie, z okazji DNIA PLUSZOWEGO MISIA. To właśnie Wy możecie sprawić wielką radość tym małym istotom, dla których każda chwila wypełniona radosnym uśmiechem uśmierza ból.

    Zbieramy: nowe maskotki, zabawki, przybory szkolne, kolorowanki, książeczki, puzzle, klocki i inne. Koordynatorem akcji jest p. J. Siwek - przewodnicząca TPD. Dary przynosimy do s. 6.

    Dziękujemy serdecznie za każdy upominek przekazany na ten szczytny cel.

  • SŁODKI SMAK NIEPODLEGŁOŚCI

    SŁODKI SMAK NIEPODLEGŁOŚCI

    Zbliża się 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Jak lepiej mówić uczniom o ważnych dla Polaków wartościach, niż robiąc coś RAZEM!

    Stąd w dniach 6-7 listopada, poszczególne klasy uczciły ten radosny dzień akcją wspólnego pieczenia i wyrobu ciasteczek z patriotyczno-historycznymi motywami dekoracyjnymi oraz nazwami. Do akcji włączyli się także rodzice uczniów oraz ich rodzeństwo, za co serdecznie dziękujemy!

    Wykonane prace, ozdobione i opakowane w celofan z białoczerwoną wstążeczką i etykietką, powinny być przepiękną formą świętowania! Wręczając 11 Listopada podczas śniadania, patriotyczną babeczkę czy ciastko, uczniowie zaproszą Państwo do wspólnego radosnego świętowania.

    Niepodległość w tym roku, ma słodki smak!

     

  • Oferta pracy

  • 80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

    W czwartek, 3 października, upamiętniliśmy 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Tematem okolicznościowego spotkania były losy najmłodszych powstańców. Szczególne zainteresowanie wzbudziła grupa rekonstrukcyjna z klasy szóstej, która wcieliła się w „dzieci Warszawy ‘44”. Całości wydarzenia dopełniło wspólne odśpiewanie hymnu Polski oraz powstańczej piosenki „Pałacyk Michla”.

             Cześć i chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2024

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2024

    W piątek, 27 września, w naszej szkole odbyło się głosowanie uczniów mające na celu wyłonienie Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII.

    Po przeliczeniu głosów ustalono, że wybory wygrała Hania Wiśniewska z klasy IV.

    Gratulujemy!

    Pozostali kandydaci będą razem z Hanią współtworzyć Samorząd Uczniowski w naszej szkole.

    A oto skład prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024-2025:

    Hania Wiśniewska – Przewodnicząca

    Lena Kozłowska – z-ca Przewodniczącej SU

    Gabrysia Kanclerowicz – Skarbnik SU

    Zuzia Wawrzyńczyk – Sekretarz SU

  • Zajecia kreatywne klasy 3a

    W ramach zajęć kreatywnych, klasa trzecia przygotowała pyszną sałatkę jarzynową według własnego uznania.

  • Bezpieczne zachowanie się na drodze

    Klasa pierwsza w  obecności Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej poznała bezpieczne zachowania podczas przechodzenia przez drogę oraz zasady ruchu drogowego.

  • Pomoc dla ofiar powodzi

  • Podziękowania od Hospicjum dla naszej Szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie
    ul. Szczecińska 54, Radziszewo
    74-100 Gryfino

    ADRES E-DORĘCZEŃ:
    AE:PL-21743-76452-VCADH-34
  • 91 4160123

Galeria zdjęć