Zajęcia profilaktyczne zostały zorganizowane zostały przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie.
Tematem zajęć była profilaktyka alkoholizmu, narkomanii, objawów depresji, przeciwdziałaniu hejtowi i cyberprzemocy. Uczniowie mogli podyskutować i zadawać różne pytania, a które otrzymali odpowiedzi. Dowiedzieli się wielu nowych rzeczy i poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki i zagrożeń czyhających na nich w życiu codziennym.
Dnia 23.05.2024 r. w Szkole Podstawowej w Radziszewie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I – III „Wyczaruję Ci Mamo”.
Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe i przystąpiło do niego 15 uczniów z terenu naszej gminy. To wyjątkowy konkurs, bo poświęcony naszym kochanym mamusiom. Recytacja była na wysokim poziomie- uczniowie zadziwiali doskonałym opanowaniem pamięciowym, często bardzo długich tekstów oraz ciekawą i dojrzałą interpretacją wierszy. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych.
Poniżej przedstawiamy laureatów i osoby wyróżnione w poszczególnych kategoriach:
Klasy I
I miejsce – Fabian Wróbel SP nr 1 w Gryfinie
II miejsce – Szymon Serafin SP w Gardnie
III miejsce – Hanna Wawrzyńczyk SP w Radziszewie
wyróżnienie – Kalina Sarecka SP nr 3 w Gryfinie
wyróżnienie – Polianna Smug SP w Żabnicy
Klasy II
I miejsce – Pola Patyk SP nr 3 w Gryfinie
II miejsce – Maria Sozańska SP nr 1 w Gryfinie
III miejsce – Zofia Miłkowska SP w Żabnicy
wyróżnienie – Angus Bączkowicz SP w Radziszewie
wyróżnienie – Inga Kłos SP w Gardnie
Klasy III
I miejsce – Tomasz Musiał SP w Radziszewie
II miejsce – Oleksandra Kmit SP nr 1 w Gryfinie
III miejsce – Sofia Berezovska SP w Żabnicy
wyróżnienie – Igor Wardęga SP w Gardnie
wyróżnienie – Maja Pierzyńska SP nr 3 w Gryfinie
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !
W dniu dzisiejszym tj. 13 maja 2024 r. Burmistrz Miasta i Giny Gryfino ogłosił konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów:
1. Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie,
ul. J. Iwaszkiewicza 70, 74-101 Gryfino
2. Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie,
ul. Łużycka 22, 74-100 Gryfino
3. Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pszczółki Mai w Gryfinie,
ul. T. Kościuszki 17, 74-100 Gryfino.
W piątek, 26 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Z naszej szkoły wystartowały 4 osoby Gratulujemy dojścia do eliminacji powiatowych i życzymy sukcesów za rok!!
ZBIÓRKA
Kochani Uczniowie!
W ramach współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim, chcę Was zachęcić do udziału w zbiórce na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
Inicjatorem i głównym organizatorem wydarzenia jest Doktorancko-Studencka Organizacja ds. Społecznej Odpowiedzialności Uniwersytetu Szczecińskiego - D&S OSUS zwana „Misiem” oraz (po raz pierwszy) Interdyscyplinarne Koło Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego – IKSDUS i Koło Naukowe Organizacji i Zarządzania – INICJATYWA.
Po raz kolejny otwieramy swoje serca, by pomagać. Pod nazwą „Pomóż innym prosto z serca” zbieramy niezbędne artykuły pielęgnacyjno-higieniczne na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
Zbiórka prowadzona będzie do końca maja 2024 roku.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do dzielenia się dobrem dla dzieci i dorosłych będących w szczególnie trudnej sytuacji.
Potrzebne są:
WSZYSTKIE PRODUKTY NALEŻY PRZYNOSIĆ DO SEKRETARIATU SZKOŁY!
Każdy ma coś, co może dać innym! Zachęcamy Was serdecznie - Zróbmy to razem! Pomóżmy prosto z serca!
„Zajączek wielkanocny” od uczniów naszej szkoły!
W naszej szkole zawsze pamiętamy o potrzebujących i wspieramy ich na różne sposoby. Tak było i tym razem, kiedy to z inspiracji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Radziszewo w przedświątecznym nastroju nadchodzących Świąt Wielkanocnych właśnie zakończyliśmy zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka w Chojnie. Przygotowaliśmy dla nich artykuły szkolne i higieniczne, odzież, a także słodkości. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie
Wspólnie udało nam się też zebrać 836,93 zł na tegoroczną akcję "Góra Grosza"! Ogromnie dziękujemy każdemu, kto dołożył swoje grosiki i wszystkim, którzy pomagali je przeliczać
Samorząd Uczniowski
Uczniowie kreatywnie spędzili dwa miesiące. Projektowali druki 3D, rysowali długopisami 3D i gotowali :)
Zabawy było co nie miara!!
„Tydzień języka niemieckiego” w naszej szkole dobiegł końca. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczniom za naprawdę duże zaangażowanie w nasz projekt. Mam nadzieję, że ten czas uświadomił Wam, że można uczyć się w nieco inny sposób, nauczył Was, że jesteście w stanie samodzielnie zdobywać wiedzę, ale przede wszystkim mam nadzieję, że dobrze się przez ten czas bawiliście. Serdecznie dziękuję naszej Pani Dyrektor Pani Beacie Wójcik za to, że dała „zielone światło” dla tego projektu i bardzo wspierała nas na każdym etapie jego go realizacji.
Podziękowania należą się także Pani Kasi Sosfie i dziewczynkom z klas I-III – Zuzi Krzebiatkowskiej, Roksance Ratowskiej, Poli Stuczyńskiej i Neli Juzyszyn za pomoc w przygotowaniu dekoracji i materiałów potrzebnych do naszych prac – piękna gazetka w holu to ich zasługa. Dziękuję Michalince Pajdowskiej, Lidii Kanclerowicz, Amelce Sienkiewicz za przygotowanie dekoracji, Pani Monice Wilk za wypożyczenie choinki, pomoc przy malowaniu i prostowaniu naszych „niesfornych” domków do przedstawienia i wiele innych działań, które bardzo usprawniły moją pracę. Pani Monika była ze mną i pomagała mi każdego dnia. Dziękuję Pani Madzi Jacyk za pomoc w przygotowaniu scenografii, cenne wskazówki i silne wsparcie duchowe, Pani Izie Staszak, na którą zawsze mogłam liczyć, pomagała nawet wtedy, kiedy już była po pracy ubrana do wyjścia. Pani Kasi Gierek i Pani Bożence Felickiej za wypożyczenie rekwizytów do scenografii. Pani Bożence również za udostępnienie sali. Dla Pani Ani Kwaśnicy "Vielen Dank" za wyposażenie naszej kuchni w naczynia i przybory niezbędne do przyrządzenia Kartoffelsalat. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy pomagali w przygotowaniu sali do występu, a także moim wspaniałym aktorom i aktorkom za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie się do występu. Wiem, nie było łatwo, ale efekt naprawdę zrobił na wszystkich wrażenie. Dziękuję także wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom naszej szkoły oraz rodzicom za wsparcie i wyrozumiałość .
Jeśli kogoś pominęłam w podziękowaniach, proszę o wybaczenie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Eure Deutschlehrerin
Klasa 8a na zajęciach dodatkowych przygotowała pyszne spagetti bolonese. Pokazali, że potrafią pysznie gotować!!
32 finał WOŚP nasi dzielni wolontariusze : Michalina, Julka i Jakub spisali się na medal!!! Za nami 10 km przyjemności i miłych spotkań . Dziękujemy!!!
W ostatnim dniu stycznia gościliśmy kochane Babcie i kochanych Dziadków na uroczystości z okazji Ich
Święta. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia zdrowia, pociechy z wnucząt oraz mnóstwo sił i czasu na wspólne zabawy
W ramach zajęć kreatywnych klasa II i III korzystała z zasobów podłogi interaktywnej - nauka przez zabawę.
Drukowaliśmy na drukarce 3D, tworzyliśmy projekty w ThinkCad, drukowaliśmy długopisami 3D oraz programowaliśmy nasze Photony.
W dniu 29 listopada 2023 roku uczniowie klas siódmej i ósmej, wraz z uczniami klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie odwiedzili Szczeciński EcoGenerator.
EcoGenerator
Zakład Unieszkodliwiania OdpadówSpółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Uczniowie poznali zasadę działania instalacji oraz zapoznali się z problemem unieszkodliwiania odpadów komunalnych w naszym regionie oraz na Świecie. Dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady w naszych domach. Poszerzyliśmy naszą wiedzę na tematy ekologiczne. Pod czujnym okiem pracownicy EcoGeneratora zwiedziliśmy cały zakład i dowiedzieliśmy się, że jest to instalacja niskoemisyjna i wszystkie spaliny, które wychodzą z komina spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Najbardziej zaskakującym momentem było obserwowanie jak chwytak przekłada odpady w bunkrze, a później jak wszystko ulega spaleniu w palenisku. EcoGenerator jest zakładem, który jest samowystarczalny elektrycznie i cieplnie. Skutkiem ubocznym spalania odpadów komunalnych jest wytwarzanie prądu elektrycznego i ciepła. Szkoda, że w naszym regionie nie ma więcej takich zakładów.
Po wizycie w zakładzie odwiedziliśmy Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Mieliśmy okazję cofnąć się w czasie i poznać historię motoryzacji naszego regionu. Uczniowie mieli szansę samodzielnie prowadzić tramwaj w symulatorze oraz usiąść na zabytkowym Junaku. Każdy wyszedł zadowolony.
Ach ten zapach i smak!!!
W ramach godzin kreatywnych klasa trzecia przygotowała pyszne ciasto marchewkowe. Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w poszczególnych czynnościach wykonania ciasta.